Finał IV Grand Prix Zwierzyńca. Biegacze rywalizowali na stadionie [ZDJĘCIA]

2018.06.03 21:07
Tegoroczna edycja Grand Prix Zwierzyńca dobiegła końca. Czwarte - i zarazem ostatnie - zawody w dużej mierze rozegrane zostały na stadionie miejskim. Niespodzianek nie było - triumfowali faworyci.

Finały mają to do siebie, że w ich trakcie pokazuje się 100% swoich możliwości. Tak też było podczas kluczowej imprezy zaliczanej do GP Zwierzyńca. Choć pogoda niespecjalnie sprzyjała biciu rekordów, to jednak dobrych wyników nie brakowało.

W zmaganiach na 10 km mężczyzn triumf - z czasem 00:36:37 - odniósł Andrzej Leończuk. To właśnie ten zawodnik najlepiej radził sobie także w poprzednich przebieżkach po Parku Zwierzynieckim, dzięki czemu z dużą przewagą wygrał on klasyfikację generalną.

Podobna sytuacja miała miejsce w rywalizacji pań. Tu finałowe zawody zwyciężyła Izabela Barwicka, która ostatecznie sięgnęła też po 1. miejsce w całym cyklu składającym się z czterech startów.

W trakcie niedzielnego (3.06) wydarzenia odbył się również bieg na 5 km, a oprócz tego do sportowego boju przystąpiły dzieci. Najlepsi biegacze otrzymali medale i nagrody rzeczowe.