Finał Okręgowego Pucharu Polski. Trofeum dla Olimpii

2021.05.19 20:24
Zwycięzcą Okręgowego Pucharu Polski (woj. podlaskie) w sezonie 2020/2021 została Olimpia. Zambrowianie w decydującym meczu pokonali rezerwy Jagiellonii Białystok.
Fot: Podlaski ZPN

W XXI wieku Olimpia Zambrów wygrała Okręgowy Puchar Polski 2-krotnie. W sezonie 2018/2019 oraz w batalii, która dobiegła końca w środę (19.05).

Podopieczni Tomasza Kulhawika w Hajnówce mierzyli się z rezerwami białostockiej Jagi, które to lepiej weszły w finałowe spotkanie. W 20. minucie wymarzoną okazję do zdobycia gola miał bowiem Kamil Sakowicz, ale 19-letni zawodnik z bliska posłał piłkę ponad poprzeczką, po czym większą skutecznością popisał się jego kolega z drużyny - Maciej Twarowski. Snajper białostockiego zespołu dobrze odnalazł się w pojedynku powietrznym i strzałem głową zmienił wynik rywalizacji na 1:0 dla ekipy trenowanej przez Wojciecha Kobeszkę.

Żółto-Czerwoni długo z korzystnego rezultatu się jednak nie cieszyli, bo już w 33. minucie bezbłędnie rzut karny wykonał Kamil Zalewski, po czym ten sam piłkarz - jeszcze przed przerwą - podwyższył stan meczu na 2:1, wygrywając pojedynek sam na sam z Gostomskim.

Rozgrywający kapitalne zawody najlepszy strzelec Olimpii na dublecie nie poprzestał. W drugiej połowie Zalewski jeszcze raz pokonał golkipera białostoczan, dlatego puchar ostatecznie powędrował w ręce zambrowian. Co ciekawe, ekipa dyrygowana przez Kulhawika mogła zwyciężyć finałowy bój nawet 4:1, ale w końcowej fazie meczu Gostomski groźne uderzenie bohatera środowej potyczki zdołał wybronić.

Konto triumfatora rozgrywek zasili 40 tys. zł, a ponadto będzie mógł on wystąpić w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Drużyna przegrana otrzyma od Podlaskiego Związku Piłki Nożnej 10 tys. zł.

Jagiellonia II Białystok - Olimpia Zambrów 1:3 (1:2)
Bramki: Maciej Twarowski 21 - Kamil Zalewski 33k, 41, 66

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Gostomski - Huczko, Majsterek, Kosikowski, Płoszkiewicz, Jarmołowicz, Bayer, Matras, Sakowicz, Wasilewski, Twarowski

Olimpia Zambrów: Mateusz Taudul - Adam Radecki, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Przemysław Jastrzębski (83' Monir Abdeselam El Handi), Bartosz Ciborowski, Patryk Malinowski, Shun Shibata, Kacper Głowicki (90' Bruno Garcia Roque), Rafał Kalinowski (67' Daniel Kraska), Kamil Zalewski (90+3' Dominik Wasiak)