Futsal Ekstraklasa. Cenny remis Słonecznych

2018.12.01 11:06
Białostocki MOKS Słoneczny Stok w 10. kolejce Futsal Ekstraklasy zmierzył się w delegacji z aktualnym liderem tabeli - ekipą FC Toruń. Podlasianie po dzielnej walce zremisowali z faworyzowanymi przeciwnikami 3:3.

W piątek (30.11) na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, jeżeli chodzi o futsal, doszło do małej niespodzianki. Skazywani na pożarcie Słoneczni udanie przeciwstawili się 1. drużynie w ekstraklasowej tabeli i zasłużenie wywieźli z terenu lidera cenny punkt.

Strzelanie w Toruniu - już w 2. minucie - rozpoczął Witalij Lisnyczenko, po czym szybko do wyrównania doprowadził Marcin Mikołajewicz. Na przerwę z przewagą schodzili jednak białostoczanie, bo w pierwszej połowie do siatki trafił jeszcze Patryk Gądek, który sfinalizował akcję przeprowadzoną lewą stroną.

W drugiej części pojedynku dosyć szybko stan rywalizacji na 2:2 potężnym uderzeniem zmienił Remigiusz Spychalski, po czym - na kilka minut przed końcem batalii - gola dla gospodarzy zdobył także Tomasz Kriezel.

Futsalistów MOKS-u taki obrót sytuacji nie załamał. Chwilę po bramce rywali akcję Podlasian świetnie wykończył Mateusz Lisowski i mecz zakończył się wynikiem 3:3.

W 11. serii zmagań Słoneczni we własnej hali podejmą ostatnią w stawce Pogoń '04 Szczecin.

12. Pogoń '04 Szczecin 10 5 29:50

FC Toruń - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:3 (1:2)
Bramki: Marcin Mikołajewicz 2, Remigiusz Spychalski 22, Tomasz Kriezel 36 - Witalij Lisnyczenko 2, Patryk Gądek 15, Mateusz Lisowski 37