Futsal Ekstraklasa. Rewelacja rozgrywek była nie do zatrzymania

2019.02.23 21:48
Porażką 0:5 zakończył się wyjazdowy pojedynek MOKS-u Słoneczny Stok Białystok z beniaminkiem Futsal Ekstraklasy, czyli Orłem Futsal Jelcz Laskowice. Dla Podlasian był to pierwszy mecz w sezonie bez zdobytego gola.

Futsaliści MOKS-u oddalają się od miejsc oznaczających grę w grupie mistrzowskiej. Przed tygodniem ekipa prowadzona przez Adriana Citkę poległa u siebie z Clearexem Chorzów, a w 18. serii zmagań sposób na białostoczan znalazł też rewelacyjny beniaminek.

Toczony w miejscowości Jelcz-Laskowice mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 4. minucie do siatki Słoneczny trafił Szwajcar Elia Walty, po czym jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył inny zagraniczny zawodnik - Brazylijczyk Henry Hatakeyama.

Po zmianie stron obraz spotkania mocno się nie zmienił. Podlasianie wprawdzie próbowali sforsować defensywę przeciwników, ale piłkę w bramce potrafili zmieścić jedynie rywale. Efekt? Kolejne 3 gole i wynik 5:0 dla Orła, który po tym triumfie wciąż będzie okupować pozycję wicelidera.

Słoneczni znajdują się aktualnie na pozycji numer 9. Do lokaty oznaczającej grę w grupie mistrzowskiej w tej chwili białostoczanie tracą 3 punkty. Jeżeli jednak swój mecz wygra Piast Gliwice, dystans ten urośnie do 6 oczek.