Futsal Ekstraklasa. Słoneczni przegrali z Orłem

2019.11.04 10:43
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok doznali w niedzielę (3.11) 3. porażki w sezonie. Drużyna prowadzona przez Adriana Citkę w 7. serii zmagań przegrała z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice.

Domowy pojedynek Słonecznych z Orłem mógł rozpocząć się dla białostoczan bardzo okazale, bo już w 3. minucie rywalizacji gości przed utratą gola uratował słupek, natomiast z dobitką uderzenia świetnie poradził sobie golkiper przyjezdnych - Noel Charrier. Później jednak coraz dłużej przy piłce zaczęli utrzymywać się rywale, co przyniosło efekt w postaci gola strzelonego przez Gustavo Henrique.

Pierwsza połowa starcia zakończyła się więc wynikiem 0:1, ale po zmianie stron Słoneczni zdołali wyrównać, bo do siatki przeciwników w 27. minucie spotkania trafił Michał Osypiuk, który oddał mocne uderzenie pod poprzeczkę. Niestety tego dnia białostoczan na więcej stać już nie było. W końcówce pojedynku futbolówkę do bramki potrafili skierować jedynie gracze Orła. Najpierw uczynił to Mykoła Morozow, następnie w ślady kolegi poszedł Janis Pastars, zaś wynik meczu na 1:4 ustalił Arkadiusz Szypczyński.

Po domowej porażce z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice MOKS osunął się w ligowej tabeli na lokatę numer 8. W tej chwili na szczycie ekstraklasowej stawki jest Gatta Active Zduńska Wola.

14. Piast Gliwice 5 3 8:13

MOKS Słoneczny Stok Białystok - KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 1:4 (0:1)
Bramki: Michał Osypiuk 27 - Gustavo Henrique 9, Mykoła Morozow 28, Janis Pastars 31, Arkadiusz Szypczyński 35

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Jendruczek - Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Skiepko, Prolejko, Zalewski

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Charrier (Foltyn) - Henrique, Solano, Pastars, Morozov, Gonzales, Firańczyk, Gonzalez, Kędra, Pautiak, Szypczyński