Futsal Ekstraklasa. Słoneczni zakończyli sezon porażką

2018.05.27 20:37
Gracze MOKS-u Słoneczny Stok Białystok w swoim ostatnim występie w obecnych rozgrywkach zanotowali porażkę. To spowodowało, że Podlasianie w sezonie 2017/2018 zajęli na szczeblu Futsal Ekstraklasy 9. miejsce.

Zawodnicy beniaminka rozgrywek - mimo pewnego już utrzymania - chcieli w ostatniej kolejce wypaść jak najlepiej. Zwłaszcza, że do tej pory w swojej hali nie prezentowali się szczególnie okazale. 2 zwycięstwa, 5 remisów i 5 porażek to nie był bowiem bilans, którym dało się chwalić na lewo i prawo. Nadarzyła się więc okazja, by statystyki te nieco poprawić, bo do Białegostoku zawitała Pogoń '04 Szczecin, czyli ekipa wciąż niepewna utrzymania i grająca pod presją.

Wielkiej nerwowości w zespole przyjezdnych nie było jednak widać. Portowcy dobrze się bronili i co jakiś czas wyprowadzali groźne kontry. Jedna z takich właśnie akcji zakończyła się golem Artura Jurczaka, a ponieważ wcześniej samobójcze trafienie zaliczył Paweł Aleksandrowicz, to do przerwy Pogoń prowadziła 2:0.

Po zmianie stron znów drogę do siatki znaleźli gracze z północno-zachodniej Polski. Szybkie wyprowadzenie piłki spod własnej bramki zakończyło się celnym uderzeniem Mateusza Jakubika. 3:0 dla gości to był szok, bo grę prowadzili Słoneczni, ale to rywale zdobywali wszystkie gole.

Gospodarze za odrabianie strat wzięli się w 32. minucie, kiedy to do akcji podłączył się Norbert Jendruczek. Golkiper MOKS-u kopnął piłkę na tyle mocno i dokładnie, że ta znalazła się w bramce przyjezdnych.

W 36. minucie było już 2:3, gdyż ładną akcję strzałem zewnętrzną częścią stopy wykończył Mateusz Lisowski. Mecz mógł się zakończyć remisem, ponieważ chwilę później futbolówka po małym rykoszecie trafiła w słupek. Do szczęścia zabrakło jednak centymetrów, a jako że kilkadziesiąt sekund później rozbrzmiała ostatnia syrena, to po komplet oczek sięgnęli zawodnicy Pogoni.

Choć główny cel - czyli utrzymanie - Słoneczni wykonali, to mały niedosyt mimo wszystko pozostał. Wyniki na innych terenach sprawiły, że białostoczanie osunęli się w tabeli na 9. miejsce.

W przyszłym sezonie będzie więc nad czym pracować. W debiutanckich rozgrywkach najbardziej szwankowała skuteczność, a także gra przed własną publiką. MOKS został bowiem drużyną, która w domu wygrała najmniejszą liczbę pojedynków.

12. Lex Kancelaria Słomniki 27 9 35:115*
* Lex Kancelaria Słomniki wycofała się z rozgrywek.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Pogoń '04 Sczecin 2:3 (0:2)
Bramki: Norbert Jendruczek 32, Mateusz Lisowski 36 - Paweł Aleksandrowicz 6sam., Artur Jurczak 14, Mateusz Jakubiak 22

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Szatyłowicz (Jendruczek) - Lisowski, Citko, Lisniczenko, Aleksandrowicz - Packiewicz, Szczawiński, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Szatyłowicz, Nakielski, Firańczyk, Hryckiewicz, Grabowski