Futsal Ekstraklasa. Zwycięstwo Słonecznych

2018.10.21 12:31
W sobotę (20.10) futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. Gracze prowadzeni przez Adriana Citkę pokonali w wyjazdowym starciu AZS UG Gdańsk.

Słoneczni rozgrywki 2018/2019 na szczeblu Futsal Ekstraklasy rozpoczęli od porażki 2:7 z Rekordem Bielsko-Biała i klęski w takim samym stosunku bramkowym z AZS-em UŚ Katowice. Wygląda jednak na to, że gorszy okres białostoczanie mają już za sobą, bo przed tygodniem MOKS pokonał 3:1 Red Devils Chojnice, a w sobotę wygrał także z AZS-em UG Gdańsk. Rozegrany na Pomorzu mecz zakończył się wynikiem 5:3.

Po kilkunastu minutach zmagań wydawało się, że Słoneczni rozgromią swych rywali, gdyż tuż przed przerwą na tablicy wyników widniał rezultat 4:0 dla gości z Podlasia. Na listę strzelców wpisali się Lisnyczenko, Lisowski, Firańczyk i Osypiuk.

Gospodarze jednak się nie poddali. Jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafił Domżalski, a w końcowym fragmencie spotkania podobnej sztuki dokonali także Kawka i Poźniak. Słonecznym triumf zaczął zatem wymykać się z rąk, ale ostatecznie obyło się bez wpadki, bo w ostatnich sekundach starcia ponownie drogę do bramki AZS-u znalazł Lisnyczenko.

W następnej serii zmagań MOKS uda się do Chorzowa na bój z liderem rozgrywek, czyli Clearexem.

12. Piast Gliwice 4 0 8:16

AZS UG Gdańsk - Słoneczny Stok Białystok 3:5 (1:4)
Bramki: Jakub Domżalski 20, Dawid Kawka 38, Tomasz Poźniak 38 - Witalij Lisnyczenko 4, 39, Meteusz Lisowski 11, Marcin Firańczyk 16, Michał Osypiuk 17