Futsal. Helios Białystok został wiceliderem

2017.12.03 11:08
Trwa świetna passa futsalistów Heliosa Białystok. Ekipa ze stolicy Podlasia wygrała w sobotę (2.12) trzeci mecz z rzędu i awansowała w tabeli I ligi (gr. północnej) na drugie miejsce.
Fot: pixabay.com

DTS Helios Białystok ma za sobą kolejne zwycięskie spotkanie. Podlaski jedynak na zapleczu Futsal Ekstraklasy ograł w sobotni wieczór przed własną publicznością FC Kartuzy, dzięki czemu został wiceliderem rozgrywek.

Trzy oczka białostoczanom nie przyszły jednak łatwo. Gospodarze wprawdzie jako pierwsi trafili do siatki, ale to goście na przerwę udawali się z podniesionymi głowami. Zawodnicy z Kartuz w ciągu pięciu minut strzelili cztery gole – tracąc tylko jednego – przez co po pierwszej części rywalizacji wygrywali 4:2.

Zupełnie inaczej mecz wyglądał po zmianie stron. Szczelna defensywa gospodarzy w połączeniu z większą skutecznością sprawiły, że w drugiej odsłonie spotkania gole zdobywali już tylko gracze Heliosa. Bramki Wojciecha Nasuty i Tomasza Koniczka pozwoliły na wyrównanie, a trafienia Jacka Stefanowicza z przedłużonych rzutów karnych dały wynik 6:4 oznaczający zwycięstwo Podlasian.

Ostatnie spotkanie pierwszej rundy sezonu futsaliści z Białegostoku rozegrają w przyszły weekend w Gnieźnie, kiedy to zmierzą się z zajmującym dziesiąte miejsce Mieszkiem.

12. Unisław Team PBDI 10 3 1 0 9 20:58

DTS Helios Białystok – FC Kartuzy 6:4 (2:4)
Bramki: Marcin Borowik 4, Patryk Dłuski 14, Wojciech Nasuto 26, Tomasz Koniczek 30, Jacek Stefanowicz 35 (przedłużony rzut karny, 40 (przedłużony rzut karny) – Sebastian Hinca 12 (przedłużony rzut karny), Michał Papina 13, Filip Kreft 14, Adam Kordyl 16