Futsal. MOKS nie zwalnia tempa, Helios coraz bliżej strefy spadkowej

2017.01.15 08:05
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok wciąż nie zwalniają tempa. Zawodnicy białostockiej drużyny pokonali w spotkaniu 13. kolejki I ligi Credo Futsal Piła i udanie rozpoczęli zmagania w 2017 r. Swój mecz przegrał natomiast Elhurt-Elmet Helios Białystok.
Fot: Fanpage MOKS Słoneczny Stok Białystok

Długa przerwa świąteczno-noworoczna futsalistom białostockiego MOKS-u nie zaszkodziła. Słoneczni wygrali w sobotę (14.01) we własnej hali 4:1 z Credo Futsal Piła i odnieśli tym samym 8. zwycięstwo w obecnym sezonie. Strzelanie wśród gospodarzy rozpoczął w 19. minucie Adrian Citko, a po przerwie kolejne bramki dołożyli Marcin Firańczyk (dwie) i Krzysztof Kożuszkiewicz. Honorowego gola dla gości zdobył Wojciech Karolewski.

Dużo gorzej radzi sobie natomiast inny z białostockich zespołów - Elhurt-Elmet Helios. I-ligowi futsaliści z Podlasia doznali kolejnej porażki, tym razem przegrywając na wyjeździe z Futsalem Oborniki. Wynik 3:6 oznacza, że Helios niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej, od której dzieli go już zaledwie 1 punkt.

Kolejna seria gier, która odbędzie się dopiero na początku lutego, zafunduje nam starcia Heliosu z Constractem Lubawa i MOKS-u z outsiderem ligi - TAF-em Toruń.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Credo Futsal Piła 4:1 (2:0)
Bramki: Adrian Citko 19, Marcin Firańczyk 20, 34, Krzysztof Kożuszkiewicz 40 – Wojciech Karolewski 30

KS Futsal Oborniki – Elhurt-Elmet Helios Białystok 6:3