Futsal. Zabójcza końcówka Elhurtu-Elmet Helios Białystok

2014.09.27 00:00
W 1. kolejce I ligi futsalu w Białymstoku doszło do derbowego pojedynku, w którym spotkały się drużyny Elhurtu-Elmet Helios oraz MOKS-u Słoneczny Stok. Lepsi w tym spotkaniu okazali się futsaliści Elhurtu, którzy wygrali 2:1 (0:1).
Fot: M. Kardasz

Bardzo ciekawe widowisko zobaczyli wszyscy kibice, którzy zjawili się na derbowym meczu w Białymstoku. Od mocnego uderzania zaczęli gracze Heliosa kilkukrotnie zagrażając bramce strzeżonej przez bramkarza MOKS-u, ale jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze MOKS-u, a to za sprawą Adriana Citko, który strzelił bramkę do szatni.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje i kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie na dwie minuty przed końcem Elhurt-Elmet Helios zdobył wyrównującego gola, a jego strzelcem był Borowik. Podopieczni Dariusza Gołdowskiego poszli za ciosem i na 20. sekund przed końcem meczu zapewnili sobie zwycięstwo bramką z rzutu Karnego, który pewnie wykorzystał bramkarz - Kamil Ulman.

Elhurt-Elmet Helios Białystok - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:1 (0:1)
Bramki: Borowik 38', Ulman 39'(k) - Citko 19'

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Ulman, Pieciul – Borowik, Budźko, Koniczek, Marczuk, Stefanowicz, Wiszowaty, Łuckiewicz, Niwiński, Domalewski, Fiłonowicz

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Szatyłowicz, Jendruczek – Gajdziński D., Gajdziński M., Hryckiewicz, Łukasiewicz, Citko, Osypiuk, Lisowski, Tomczyk, Kołotkiewicz, Bernatowicz