Futsaliści z Białegostoku niemal pewni utrzymania

2021.05.20 09:04
W zaległym meczu 31. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonał na wyjeździe drużynę Orła Futsal Jelcz-Laskowice. Triumf ten oznacza, że już tylko totalny kataklizm może pozbawić Podlasian utrzymania w lidze.
Fot: Maciej Safaryn

Po kilku słabszych występach zawodnicy MOKS-u znaleźli się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Delegacyjne starcie z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice miało więc ogromną wagę, bo brak jakichkolwiek punktów z wyżej notowanym rywalem sprawiłby, że końcówka rozgrywek 2020/2021 byłaby dla białostoczan bardzo nerwowa.

Na szczęście podopieczni Adriana Citki stanęli na wysokości zadania i wyjazdowy mecz wygrali. Wprawdzie to gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale ekipa ze stolicy Podlasia za każdym razem potrafiła odpowiedzieć golem, doprowadzając do wyrównania. Mało tego, w 32. minucie, grając w przewadze, Siergiej Szostak jeszcze raz znalazł sposób na defensywę Orła (trafił również w 15. minucie), dzięki czemu białostoczanie osiągnęli korzystny dla siebie rezultat 3:2, którego już do końca starcia nie oddali. Oprócz Szostaka w zespole ze stolicy Podlasia na listę strzelców wpisał się także grający trener Słonecznych - Adrian Citko.

W tej chwili - na 2 kolejki przed końcem rywalizacji - 11. w stawce MOKS ma nad strefą spadkową 5 punktów przewagi. Wydaje się zatem, że byt białostoczan w Statscore Futsal Ekstraklasie nie jest już raczej zagrożony. W tym sezonie spadają drużyny od 14. miejsca w dół.

*drużyna wycofała się z rozgrywek

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:3 (1:1)
Bramki: Mykoła Morozow 2, Mykyta Możejko 25 - Siergiej Szostak 15, 32, Adrian Citko 29

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Święciński - Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Prolejko, Szostak