Futsaliści z Białegostoku odrabiali zaległości. Jest zwycięstwo

2018.12.15 18:37
W sobotę (15.12), w hali VI Liceum Ogólnokształcącego, zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok rozegrali zaległe spotkanie 2. kolejki Futsal Ekstraklasy. Podlasianie podejmowali Piasta Gliwice.

Podopieczni Adriana Citki do wigilijnego stołu będą mogli zasiąść w bardzo dobrych humorach. W ostatnim tegorocznym spotkaniu futsaliści MOKS-u pokonali bowiem przed własną publicznością Piasta Gliwice.

Do przerwy - po bramkach Lisnyczenko i Franza - był wprawdzie remis, ale po zmianie stron o jedno trafienie lepsi okazali się gospodarze, którym komplet oczek zapewnił gol na 4:3 strzelony w 33. minucie przez Firańczyka.

Dzięki ograniu śląskiej ekipy białostoczanie awansowali w ligowej tabeli na lokatę numer 7. W połowie sezonu zasadniczego Słoneczni legitymują się bilansem na poziomie 4 zwycięstw, 3 remisów i 4 porażek.

12. Pogno '04 Szczecin 11 5 33:58

Słoneczny Stok Białystok - Piast Gliwice 4:3 (1:1)
Bramki: Witalij Lisnyczenko 17, Damian Grabowski 26, Marcin Firańczyk 29, 33 - Rafał Franz 17, 32, Sergio Parra Bonilla 28