Gala Sportu Wojskowego. Podlaska brygada wyróżniona

2019.03.28 12:03
W środę (26.03), w Warszawie, odbyła się Gala Sportu Wojskowego. Na uroczystości tej nagrodzono 11 jednostek. W gronie wyróżnionych znalazła się 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej.
Fot: DWOT/1.PBOT

1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej została nagrodzona za zdobycie
I miejsca we współzawodnictwie sportowym na szczeblu Wojsk Obrony Terytorialnej. Na gali zorganizowanej przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przyznane wyróżnienie odebrał płk Sławomir Kocanowski.

- Wśród nagrodzonych znalazły się takie jednostki, jak 10. BKPanc ze Świętoszowa, 15. BZ z Giżycka czy WAT Warszawa. Tym bardziej byłem dumny, otrzymując nagrodę jako jedyny dowódca z Wojsk Obrony Terytorialnej. To wyróżnienie odebrałem z myślą o osiągnięciach naszych żołnierzy - mówił po zakończeniu uroczystości płk Sławomir Kocanowski, dowódca podlaskiej brygady.

Przypomnijmy, że podlascy Terytorialsi w ubiegłym roku zdobyli mistrzostwo WOT w biegach przełajowych, półmaratonie, siatkówce i pływaniu oraz wicemistrzostwo w biegach na orientację. Zawodnicy z Białegostoku przyczynili się też do wywalczenia srebrnego medalu w sztafecie pływackiej 4 x 50 m na zawodach Wojska Polskiego w Zakopanem. Był to pierwszy medal tej rangi dla WOT.

Również 2019 r. jest jak na razie dla 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej bardzo udany. W nowej odsłonie zawodów o Puchar Dowódcy WOT żołnierze z północno-wschodniej części kraju zgarnęli już 7 medali, wywalczyli 2. miejsce w biegach przełajowych, a także zajęli 3. miejsce w zmaganiach siatkarskich.