Galowy Koncert Sylwestrowy w Forum

dodane dnia: 2014-12-08 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2014-12-31
Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy Koncert Sylwestrowy!

Program obfituje w najpiękniejsze arie operowe i operetkowe (J. Strauss, F. Lehar, W.A. Mozart) oraz muzykę rozrywkową (D. Roussos, D. Martin).

W przerwie koncertu organizatorzy zaproszą wszystkich gości na poczęstunek z lampką szampana.

Godz. 20.00, sala Forum
Cena: 120 zł do dnia 22.12.2014 r. oraz 140 zł od osoby po 22.12.2014 r. do nabycia kasie Kina Forum ul. Legionowa 5, tel 85 7422370, www.bok.bialystok.pl

Wykonawcy:

Podlaska Orkiestra Salonowa
Aleksandra Olczyk – sopran
Hanna Różankiewicz – sopran
Jakub Andrzej Grabowski – tenor
Mateusz Stachura – baryton
Kazimierz Dąbrowski – dyrygent
Dorota Markiewicz - wibrafon
Lidia Szpilewska – prowadzenie koncertu

ALEKSANDRA OLCZYK - sopran, studentka V roku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swój głos o szlachetnej barwie i rozległej skali, kształci w klasie prof. Magdaleny Krzyńskiej-Pielat. Już jako nastolatka była główną laureatką wielu ogólnopolskich konkursów i zdobywczynią medali na festiwalach. Jej śpiew podziwiali w Watykanie Jan Paweł II i Benedykt XVI, występ śpiewaczki był też oklaskiwany w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Wiedniu i na Jasnej Górze. Jest laureatką III nagrody V Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie (2012). W 2013 roku wzięła udział w koncercie „W drodze do La Scali” w ramach Gali Polskich Tenorów w Ciechocinku (zdobyła nagrodę burmistrza) i w Festiwalu Operowo-Operetkowym, również w Ciechocinku, do udziału w którym zaprosił artystkę sam Kazimierz Kowalski, znany w świecie śpiewak. Z Krynicy, znanej z Festiwalu Jana Kiepury (47. edycja w 2013 roku), Aleksandra Olczyk wyjechała z nagrodą specjalną Fundacji Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd, promującej młode talenty w projekcie „Krynica – Kiepuriada”. Jest także laureatką I nagrody III Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej Belcanto per Sempre we Włocławku. Na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego śpiewaczka wzięła też udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury – kolejnej edycji „Przystanek Kraków”.

HANNA RÓŻANKIEWICZ - sopran, absolwentka studiów I stopnia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym UMFC w Białymstoku w klasie śpiewu solowego profesora Cezarego Szyfmana, obecnie studentka II roku studiow II stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie śpiewu solowego. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła w trakcie licznych kursów i warsztatów prowadzonych przez m.in. prof. Urszulę Kryger, prof. Annę Radziejewską, prof. Jadwigę Rappe, Józefa Fraksteina, Jacka Laszczkowskiego.
W 2011 roku została zatrudniona na stanowisku Śpiewaka solisty-adepta w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Współpracuje na stałe z orkiestrą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku, Orkiestrą symfoniczną Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną.
Ma na koncie debiut na scenie Białostockiego Teatru Lalek jako Zuzanna w studenckiej realizacji „Wesela Figara” W.A Mozarta. Jest laureatką II miejsca na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hetmanowej Branickiej w Białymstoku (2010), stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej oraz stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyróżniające osiągnięcia w nauce oraz sukcesy artystyczne.

MATEUSZ STACHURA - baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (Wydział Wokalno-Aktorski, w klasie śpiewu solowego prof. Ziemowita Wojtczaka). Jak sam przyznaje, to swojemu ojcu (śpiewakowi operowemu Dariuszowi Stachurze) zawdzięcza pasję do śpiewu.
Od 2011 roku występuje w spektaklach Teatru Muzycznego w Łodzi, m.in. w „Wonderful Town”, „Skrzypku na dachu”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Znasz-li ten kraj”. Umiejętności wokalne doskonalił podczas kursów mistrzowskich w kraju i za granicą pod okiem doświadczonych pedagogów, m.in. prof. Anity Garanča, Olgi Pasiecznik, prof. Teresy Żylis-Gary, prof. Udo Reinemanna, prof. Kałudi Kałudowa, prof. Macieja Pikulskiego. Nie ogranicza się do klasycznego repertuaru, od trzech lat śpiewa w swoim zespole swingowym „Orange Note" repertuar Franka Sinatry, Michaela Bublé, Louisa Armstronga, Raya Charlesa. Obecnie jest adeptem - solistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

JAKUB ANDRZEJ GRABOWSKI - tenor, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku (klasa śpiewu solowego prof. V. Bieleckiej) oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (wydział śpiewu solowego). Uczestnik licznych kursów wokalnych m.in. Sommerakademie Prag-Wien-Budapest w Baden bei Wien, stypendysta programu Sokrates w Universität für Musik und darstellende Kunst Wien w klasie prof. Leopolda Spitzer’a.
Ma w dorobku liczne wykonania dzieł oratoryjnych i operowych w Polsce i za granicą, m.in. wszystkich "Litanii Ostrobramskich" Stanisława Moniuszki (wraz z wydaną płytą), "IX Symfonii" Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej w Warszawie, akademickie przedstawienia "Lo speziale" (Mengone) J. Haydna w Warszawie, "Il Mondo della luna" (Ecclitico) J. Haydna w Monachium oraz "Eugeniusza Oniegina" (Triquett) na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. W 2006 roku debiutował z Warszawską Operą Kameralną w operze "Czarodziejski Flet" (Priester/Geharnischter Mann) na tournee po Japonii, oraz w polskiej operze Karola Kurpińskiego "Henryk VI na łowach". W jego repertuarze znajdują się także cykle niemieckiej liryki wokalnej R. Schumanna, F. Schuberta, R. Straussa oraz pieśni kompozytorów włoskich, polskich i rosyjskich. Jest stałym członkiem zespołu Warszawskiej Opery Kameralnej.

KAZIMIERZ DĄBROWSKI – dyrygent, urodzony w Białymstoku, gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie śpiewu prof. Violetty Bieleckiej (2003). Absolwent Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie - w 2008 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa.
W czasie studiów podjął wiele inicjatyw artystycznych jako organizator i dyrygent. Brał również udział w kilku projektach operowych jako asystent dyrygenta i dyrygent, prowadząc przedstawienia na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.
We wrześniu 2009 roku zdobył III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów "Craiova 2009". Brał udział w kursie mistrzowskim w Austrii. Jest stypendystą Keimyung University i Fundacji Pro Polonia Society w Daegu w Korei Południowej oraz laureatem "Stypendium Młodym Twórcom", fundowanym przez Prezydenta Miasta Białegostoku.
Od września 2008 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, prowadzi również orkiestrę symfoniczną i kameralną Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku.
W marcu 2011 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, prowadzi zajęcia na białostockim wydziale Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

PODLASKA ORKIESTRA SALONOWA to 18-osobowy zespół o składzie instrumentalnym: kwintet smyczkowy, flet, klarnet, obój/trąbka, puzon, perkusja, instrumenty klawiszowe. Jego członkowie są zawodowymi, doświadczonymi muzykami o wysokich kwalifikacjach, gwarantujący wysoki poziom wykonawczy koncertu.
Lidia Szpilewska, szczecinianka z urodzenia, wykształcenie wyższe zdobywała na dwóch uczelniach poznańskich. Jest absolwentką Filologii Romańskiej UAM oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. Konferansjerką zajmuje się od czasu studiów, kiedy to prowadziła większość koncertów kompozytorskich oraz wokalno-aktorskich, jak również projekty zespołów działających poza uczelnią. Współpracowała także z Filharmonii Poznańską, prowadząc jako pani Pięciolinia comiesięczne symfoniczne koncerty familijne (m.in. z udziałem Roberta Satanowskiego, Krzysztofa Jabłońskiego, Kai Danczowskiej). Doświadczenie, zdobyte podczas działalności dyktowanej studencką pasją, zaowocowało propozycją współpracy ze strony Filharmonii Narodowej. Po zamieszkaniu w Warszawie nawiązała kontakt z Krajowym Biurem Koncertowym i prowadziła wiele koncertów na scenach Łazienek i Wilanowa. Wśród orkiestr, jakie zapowiadała, warto podkreślić zespół Sinfonii Varsovii. Prócz koncertów stricte klasycznych, chętnie podejmuje się wyzwań scenicznych o charakterze bardziej otwartym i różnorodnym, jak koncerty sylwestrowe i karnawałowe.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

1196 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39