Gol Klimali w narodowych barwach

2019.03.22 09:47
Reprezentacja Polski do lat 20 rozegrała w czwartek (21.03) spotkanie w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Biało-Czerwoni mierzyli się z Anglią, a jedną z bramek w tym meczu zdobył napastnik Jagiellonii Białystok - Patryk Klimala.

3:1 - takim rezultatem zakończyło się starcie Polski U-20 z Anglią U-20 toczone w St George's Park National Football Centre. Strzelanie w tym pojedynku już w 8. minucie rozpoczął Jakub Moder, po czym po niespełna pół godzinie gry na 2:0 podwyższył Patryk Klimala. Snajper Jagiellonii trafił do siatki, wykorzystując rzut karny.

Kolejne bramki padły już po przerwie. Gola dla Polaków zdobył Mikołaj Kwietniewski, zaś honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Eddie Nketiah.

W czwartek możliwość gry na arenie międzynarodowej mieli także inni Jagiellończycy. Obaj jednak w trakcie meczów swych drużyn nie podnieśli się z ławek rezerwowych. Mowa tu o Nemanji Mitroviciu oraz Michale Ozdze. Pierwszy obejrzał z boku poczynania kolegów w ramach eliminacji do mistrzostw Europy (Słowenia zremisowała na wyjeździe z Izraelem 1:1), natomiast drugi nie dostał szansy pokazania swoich umiejętności w towarzyskim występie młodzieżowej reprezentacji Polski przeciwko Japonii, wygranym przez Biało-Czerwonych 4:1.

Anglia U-20 - Polska U-20 1:3 (0:2)
Bramki: Eddie Nketiah 57’ - Moder 8, Klimala 26k, Kwietniewski 53
Polska U-20: Bułka - Spychała, Wiśniewski, Chrzanowski, Gryszkiewicz (60' Hołownia) - Płacheta (46' Kwietniewski), Kanach (88' Pawłowski), Ambrosiewicz (46' Milewski), Moder (60' Kowalczyk), Listkowski (70' Repka) - Klimala (70' Strózik)

Izrael - Słowenia 1:1 (0:0)
Bramki: Zahavi 55 - Sporar 48
Słowenia: Oblak - Stojanović, Struna, Mevlja, Jokić - Zajc (62' Crnigoj), Krhin, Kurtić - Ilicić, Sporar (85' Bohar), Verbić (90' Bijol)

Polska U-20 - Japonia U-20 4:1 (1:1)
Bramki: Szota 28, Makowski 68, Bednarczyk 72, Łyszczarz 83 - Saito 35
Polska U-20: Mleczko - Szota, Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz - Puchacz (84' Kostorz), Makowski (71' Benedyczak), Slisz, Bogusz (59' Łyszczarz), Skóraś (59' Bednarczyk) - Steczyk (84' Sokół)