Grali podlascy III-ligowcy. Zapunktował tylko Ruch

2018.11.03 16:19
Z trójki podlaskich przedstawicieli w 15. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) jakąkolwiek zdobycz punktową do swego dorobku dopisał jedynie Ruch Wysokiem Mazowieckie, który zremisował na wyjeździe z MKS-em Ełk.
Fot: olimpiazambrow.net

W sobotnie (3.11) popołudnie - dokładnie o godz. 13.00 - na piłkarskie murawy wybiegli zawodnicy trzech podlaskich klubów. Najwyżej sklasyfikowani gracze Olimpii Zambrów mierzyli się w delegacji ze Zniczem Biała Piska i mecz ten przegrali. Gospodarze już w 10. minucie wyszli na prowadzenie, bo gola zdobył Karol Kosiński, a przed przerwą, wykorzystując rzut karny, wynik rywalizacji na 2:0 podwyższył Paweł Adamiec. Zambrowianie chwilę po zmianie stron zdołali zaliczyć kontaktowe trafienie (drogę do siatki znalazł Kamil Zalewski), ale kolejne słowo znów należało do Znicza, który kwadrans przed końcem pojedynku wygrywał 3:1. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 3:2, bo w doliczonym czasie gry celnym uderzeniem popisał się jeszcze Kamil Jackiewicz.

Różnicą jednej bramki poległ także ŁKS Łomża, który na własnym terenie podejmował Pelikana Łowicz. Ostatni w tabeli Łomżyński Klub Sportowy przegrał w sobotę 1:2 i tym samym zanotował porażkę numer 13 w trwającym sezonie.

Remis w 15. serii zmagań wywalczył natomiast Ruch. Gracze z Wysokiego Mazowieckiego nie mogą być jednak zadowoleni, bo punktami podzielili się z 17. zespołem w stawce, tracąc gola na 2:2 w 86. minucie spotkania. Taki rezultat w pojedynku z MKS-em Ełk oznacza, że jeżeli swój niedzielny (4.11) bój wygra Ursus Warszawa, Ruch znajdzie się w strefie spadkowej.

Znicz Biała Piska - Olimpia Zambrów 3:2 (2:0)
Bramki: Karol Kosiński 10, Paweł Adamiec 37k, Mateusz Furman 76 - Kamil Zalewski 46, Kamil Jackiewicz 90

ŁKS 1926 Łomża - Pelikan Łowicz 1:2
Bramki: Rafał Maćkowski - nieznani zawodnicy

MKS Ełk - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:2 (1:1)
Bramki: Michał Twardowski 33, Mariusz Łapiński 86 - Arkadiusz Gajewski 21, Paweł Brokowski 60