Grand Prix Zwierzyńca. Zwycięstwo Andrzeja Leończuka

2018.05.06 15:52
W niedzielę (6.05) rozegrany został 3. etap IV edycji Grand Prix Zwierzyńca. Liczącą 10 km trasę najszybciej pokonał Andrzej Leończuk.
Fot: Rafał Żuk

Biegacze startujący w tegorocznym Grand Prix Zwierzyńca mają wyjątkowe szczęście do pogody. Wszystkie trzy dotychczasowe imprezy rozegrane zostały bowiem przy bardzo słonecznej aurze, co tylko potęgowało pozytywne doznania z udziału w wydarzeniu.

Wśród alejek Lasu Zwierzynieckiego i Parku Konstytucji 3 Maja w trakcie przedostatniego biegu najlepiej radził sobie Andrzej Leończuk, który dystans 10 km przebiegł w czasie 33 minut i 25 sekund. Drugi na mecie Patryk Drężek wykręcił wynik równy 36 minut, zaś trzeci w klasyfikacji Andrzej Ardziewicz uzyskał rezultat na poziomie 37 minut i 42 sekund. Jeżeli chodzi o zmagania pań, to te wygrała Izabela Barwicka (czas 43 minuty i 15 sekund).

W sumie w zawodach wzięło udział 71 osób.

Przed uczestnikami GP Zwierzyńca pozostał już tylko ostatni - finałowy - start, który 3 czerwca odbędzie się na stadionie miejskim, oraz podsumowująca cykl dekoracja zwycięzców.