Halowe Mistrzostwa Polski. Lekkoatleci Podlasia Białystok wywalczyli 5 medali

2021.02.22 09:36
Ponad 500 zawodników wzięło udział w 65. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Z imprezy, która w sobotę i niedzielę (20-21.02) odbywała się w Toruniu, reprezentanci Podlasia Białystok wracają z 3 złotymi krążkami i 2 brązowymi.
Fot: pzla.pl

Damian Czykier został po raz 5. z rzędu halowym mistrzem kraju w biegu przez płotki na 60 m. Białostoczanin w finałowym starcie uzyskał czas na poziomie 7.59 s, co oznacza, że do pobicia rekordu Polski 28-latkowi zabrakło 0,08 s. Na kolejnych miejscach uplasowali się Krzysztof Kiljan (7.65 s) oraz Artur Noga (7.74 s).

Świetnie na rozgrywanych w Toruniu zawodach wypadła również Klaudia Kardasz, która w trakcie konkursu pchnięcia kulą kobiet aż 3-krotnie przekroczyła odległość 18 m. W najlepszej próbie przedstawicielka Podlasia Białystok wykręciła wynik na poziomie 18,57 m, który bez większych problemów pozwolił zgarnąć Klaudii złoto. Dzięki udanemu występowi na krajowych mistrzostwach Kardasz zapewniła sobie prawo startu w halowych mistrzostwach Europy oraz na igrzyskach w Tokio.

Na najwyższym stopniu podium stanęła w niedzielę także Kamila Lićwinko. Doświadczona skoczkini mimo triumfu nie może być jednak zadowolona ze swojej postawy. 34-letnia zawodniczka zaliczyła wysokość ustawioną jedynie na 1,82 m, co oznacza, że Lićwinko nie wypełniła minimum na zbliżające się mistrzostwa Starego Kontynentu, które już za niespełna 2 tygodnie rozegrane zostaną właśnie w Toruniu.

Jeżeli chodzi o popisy pozostałych lekkoatletów Podlasia Białystok, to za występ należy pochwalić jeszcze Rafała Łupińskiego - który to w biegu na 60 m uzyskał czas 6.69 s i wywalczył brąz - oraz męską sztafetę 4 x 200 m. Drużyna w składzie Artur Łęczycki, Radosław Sacharczuk, Maksymilian Klepacki i Damian Czykier również zakończyła zmagania na 3. stopniu podium.

Przypomnijmy, że na poprzednich Halowych Mistrzostwach Polski reprezentanci białostockiego klubu zdobyli "tylko" 3 medale. W 2020 r. cenne krążki powędrowały do Damiana Czykiera (złoto), Marleny Goli (złoto) oraz Anny Bańkowskiej (srebro).