Halowe Mistrzostwa Świata. Wymęczony awans Czykiera

2018.03.03 20:32
W angielskim Birmingham trwają Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce. Na imprezie tej występuje białostocki płotkarz Damian Czykier, który właśnie wywalczył awans do półfinału.
Fot: pzla.pl

Damian Czykier z Podlasia Białystok będzie miał szansę zaprezentować się w półfinale biegu na 60 m przez płotki na Halowych Mistrzostwach Świata. Specjalista od płotkarskich zmagań w swoim biegu eliminacyjnym uplasował się dopiero na piątym miejscu (czas 7,75 s), przez co nie mógł być od razu pewny kwalifikacji do dalszego etapu, bo tę bezpośrednio otrzymywali tylko czterej pierwsi biegacze.

Na szczęście awans do półfinału wywalczyła także czwórka zawodników przegranych. W tym gronie - z drugim czasem - znalazł się właśnie Czykier, dzięki czemu Polaka zobaczymy również podczas bojów niedzielnych (4.03). Te z udziałem białostoczanina zaplanowane zostały na godz. 17.05.

Pierwsze miejsce w grupie startowej Polaka zajął Jarret Eaton. Amerykanin wykręcił wynik na poziomie 7,56 s.