Helios ma kolejne 3 punkty. Finisz rozgrywek zapowiada się pasjonująco

2018.04.08 17:31
W sobotę (7.04) 13. zwycięstwo w sezonie odnieśli I-ligowi futsaliści Heliosa Białystok, dzięki czemu Podlasianie wciąż liczą się w walce o awans do krajowej elity.
Fot: Fanpage DTS Helios Białystok

W 20. kolejce zmagań na szczeblu I ligi zawodnicy Heliosa Białystok podejmowali przed własną publicznością KS Futsal Oborniki. Goście przystępowali do tego spotkania na pełnym luzie, gdyż już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie, a do miejsc premiowanych grą w Futsal Ekstraklasie tracili zbyt wiele oczek, by móc włączyć się do walki o tak wysokie cele. Dużo większa presja wyniku ciążyła na gospodarzach. Helios nadal utrzymuje bowiem kontakt z ligową czołówką i tylko wygrywanie każdego kolejnego meczu może pozwolić Podlasianom wywalczyć upragnioną grę w barażu o awans na wyższy szczebel.

Na początku pojedynku bardziej spętane nogi mieli jednak o dziwo przyjezdni, którzy w 2. minucie w bardzo prosty sposób stracili na własnej połowie futbolówkę, co wykorzystał Jakub Budźko, pokonując płaskim uderzeniem bezradnego Szepczyńskiego. Chwilę później było już 2:0, gdyż do siatki - popisując się pięknym strzałem z pierwszej piłki - trafił Stefanowicz.

Goście się nie poddawali i jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do remisu. Najpierw białostockiego bramkarza pokonał Marcin Antczak, a następnie sposób na defensywę gospodarzy znalazł Mikołaj Wicberger.

Po zmianie stron rezultat rywalizacji długo nie ulegał zmianie, ale taki stan rzeczy dobiegł końca w 35. minucie, gdy gola dla Heliosa zdobył Ulman. Kilkadziesiąt sekund później swoją drugą bramkę w spotkaniu strzelił również Stefanowicz, ale to nie był kres emocji w tym starciu.

W końcowych fragmentach batalii na parkiecie pojawiły się nerwy, co poskutkowało dwiema czerwonymi kartkami dla graczy z Obornik. Ci do ostatnich chwil nie odpuszczali i 20 sekund przed sygnałem wieńczącym koniec meczu zdołali strzelić jeszcze jednego gola. Mimo dużego stresu wynik później nie uległ już zmianie i Helios wygrał ten zacięty bój 4:3.

W sezonie 2017/2018 do rozegrania pozostały jeszcze 2 kolejki. Na ten moment Helios zajmuje najniższy stopień podium, mając tyle samo oczek, co wicelider z Lubawy. W walce o 2. miejsce dające baraże liczy się też jeszcze Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski.

12. Unisław Team PBDI 20 3 1 0 19 42:129

DTS Helios Białystok - KS Futsal Oborniki 4:3 (2:2)
Bramki: Budźko 2, Stefanowicz 3, 37, Ulman 35k, - Antczak 6, M. Wicberger 20, Siwecki 40

DTS Helios Białystok: Ulman (Wójcik) - Budźko, Stefanowicz, B. Borowik, Koniczek - A. Niegowski, Łuckiewicz, Nasuto, M. Borowik, Charkiewicz, Skiepko