Helios pnie się w górę tabeli

2019.01.19 16:56
Futsaliści Heliosa Białystok rozegrali w sobotę (19.01) pierwsze spotkanie po świąteczno-noworocznej przerwie. I-ligowiec z Podlasia mierzył się we własnej hali z AZS-em Uniwersytet Warszawski i mecz ten wygrał 4:3.

Pierwsza część sezonu 2018/2019 nie była dla futsalistów z Białegostoku szczególnie udana. Zawodnicy Heliosa borykali się bowiem z licznymi kontuzjami, przez co zespół w połowie rozgrywek miał na koncie zaledwie 9 punktów.

Aktualnie dorobek Podlasian wygląda już zdecydowanie lepiej. Helios przed tygodniem dopisał do swej puli 3 oczka za walkower z Vamosem Gdańsk, który po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek, a następnie - w sobotę - pokonał 4:3 AZS Uniwersytet Warszawski.

Starcie ze stołeczną drużyną do 26. minuty przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili z przeciwnikami 4:1. Później do głosu doszli jednak przyjezdni, którzy strzelili bramkę na 4:2, a następnie - tuż przed końcem meczu - zmniejszyli rozmiary swej porażki, notując trafienie na 4:3.

Gole dla białostoczan zdobywali Bartosz Borowik, Marcin Borowik oraz Wojciech Nasuto. Ponadto piłkę do własnej siatki w 19. minucie starcia skierował zawodnik AZS-u - Radosław Marcinkowski.

12. Vamos Gdańsk 13 2 0 2 11 15:58

DTS Helios Białystok - AZS Uniwersytet Warszawski 4:3 (2:1)
Bramki dla Heliosa Białystok: Bartosz Borowik 3, Radosław Marcinkowski 19sam., Wojciech Nasuto 22, Marcin Borowik 26