Helios spadł z ligowego podium

2018.01.21 17:16
W niedzielne (21.01) przedpołudnie Helios Białystok przegrał w meczu rozgrywanym w ramach 13. kolejki I ligi z Persą MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski i osunął się w tabeli na czwarte miejsce.
Fot: pixabay.com

Mecze wyjazdowe nie są najmocniejszą stroną futsalistów Heliosa Białystok. Gracze z Podlasia już po raz czwarty w sezonie zaznali w delegacji smaku porażki, ale niedzielna przegrana była szczególna. Drużyna z północno-wschodniej Polski - mimo dobrej gry - poległa bowiem z Persą MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski, a więc bezpośrednim przeciwnikiem w walce o czołowe lokaty.

Wynik spotkania w 11. minucie - za sprawą Kacpra Konopackiego - otworzyli gospodarze, ale goście z Białegostoku szybko doprowadzili do wyrównania. Kilkadziesiąt sekund po trafieniu Persy piłkę w siatce umieścił także Piotr Skiepko i było 1:1.

Taki rezultat utrzymywał się niemal do ostatnich sekund rywalizacji. Niemal, bo na 3 minuty przed gwizdkiem sędziego kończącym spotkanie sposób na bramkarza Heliosa znalazł Łukasz Hanc, który tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1. Białostoczanie tracąc punkt w ostatnich fragmentach meczu, wypadli z ligowego podium i zajmują obecnie miejsce czwarte.

Kolejny pojedynek futsaliści Heliosa stoczą w pierwszych dniach lutego. Tym razem na własnym terenie podejmą oni znajdujący się w czołówce Constract Lubawa.