Human z kolejnym mistrzostwem Polski K1.

2012.04.26 00:00
W dniach 20-22 kwietnia w Świebodzicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu K-1. Wystartowało ponad 300 zawodników. Każda kategoria wagowa była silnie obsadzona, a walki odbywały się na dwóch ringach równocześnie od piątku do niedzieli włącznie. Poziom sportowy był wysoki, a wiele pojedynków zasługiwało na miano profesjonalnych jakich często w TV nawet nie możemy obejrzeć.
Fot: sxc.hu

Z Białegostoku startowali zawodnicy "Humana", ale niestety tylko dwóch, bo przeciwności losu reszcie nie pozwoliły zawalczyć. Wzięli w nich udział Maciej Grzegorzewski z kat.63,5 kg i Michał Gil z kat. 81 kg. Michał walczył jako pierwszy i w 1/4 za przeciwnika miał Krystiana Chramęgę (FIGHTER WROCŁAW) z którym stoczył pojedynek zwyciężając jednogłośnie na punkty.

Kolejną walkę toczył Grzegorzewski, któremu losowanie nie powiodło się i w pierwszym pojedynku eliminacyjnym dostał utytułowanego zawodnika m.in. zdobywcę Pucharu Świata i wielokrotnego mistrza Polski Macieja Domińczaka. Podczas całej walki przewaga była po stronie Maćka, nie odbiegał od szkoleniowca kadry, a w dystansie bokserskim był wyraźnie celniejszy i silniejszy, w trzeciej rundzie przeciwnikowi udało się trafić kilka razy czysto, a przewagę nad Maćkiem najwyraźniej zdobył tylko przez odjęte punkty przez sędzinę. Po kolejnych pojedynkach Domińczak został Mistrzem Polski.

Michał w kolejną walkę wygrał werdyktem głosów 2:1 z Bartoszem Frączkiem (Halny Nowy Sącz)a w finałowej spotkał się z bardzo dobrze boksującym zawodnikiem z Klubu Rickard Fight Club Warszawa Michałem Tochmanem ubiegłorocznym Mistrzem Polski K-1. Od samego początku walka była bardzo zacięta, żaden z nich nie odpuszczał. Zawodnik Humana dużo więcej kopał i częściej uprzedzał ataki rywala. Walka była godna finału obydwaj dali z siebie wszystko i w pełni zasłużyli na miano finalistów Mistrzostw Polski. Zdecydowanie na punkty werdyktem głosów 3:0 jednak wygrał Gil zostając tym samym mistrzem kraju.