I Memoriał Franciszka Ilczuka. Białostoczanie poza podium

2021.12.30 15:54
W czwartek (30.12) zakończył się I Memoriał Franciszka Ilczuka. W Białymstoku triumfowali gracze KPS-u Siedlce. Miejscowy BAS zajął lokatę numer 4.
Fot: Maciej Safaryn

W I odsłonie siatkarskiego turnieju rozgrywanego na cześć Franciszka Ilczuka, który był m.in. pracownikiem w LZS-ie Białystok, nauczycielem wychowania fizycznego w Technikum Rolniczym w Białymstoku, trenerem MKS-u Metalowiec czy też działaczem Ludowych Zespołów Sportowych oraz Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, wzięły udział 4 drużyny. Gospodarz - czyli BAS Białystok - oraz trzej przedstawiciele I ligi. Grający na co dzień szczebel niżej zespół ze stolicy Podlasia nie miał więc łatwego zadania.

W pierwszym starciu BAS zmierzył się z KPS-em Siedlce. Ekipa z północno-wschodniej części kraju znakomicie weszła w sobotnie (29.12) spotkanie, gdyż białostoczanie wygrali inauguracyjną partię 25:17, ale już później na parkiecie minimalnie lepsi byli rywale, którzy triumfowali w kolejnych setach do 24, 19 i 23, dzięki czemu zwyciężyli cały mecz 3:1.

W niedzielnym starciu o brąz BAS zagrał z Legią Warszawa. W pojedynku tym gospodarze również wygrali tylko jedną odsłonę potyczki. Przy stanie 2:0 dla stołecznej drużyny białostoczanie zwyciężyli seta 25:20, jednak porażka w następnej fazie 23:25 sprawiła, że to Legia zajęła miejsca na najniższym stopniu podium.

Triumfatorem memoriału został KPS Siedlce, który to w finałowy boju pokonał 3:0 Avię Świdnik.

I Memoriał Franciszka Ilczuka - wyniki:

Sobota (29.12)
BAS Białystok - KPS Siedlce 1:3 (25:17, 24:26, 19:25, 23:25)
Polski Cukier Avia Świdnik - Legia Warszawa 3:2 (20:25, 25:15, 16:25, 25:19, 15:10)

Niedziela (30.12)
Mecz o 3. miejsce: BAS Białystok - Legia Warszawa 1:3 (23:25, 17:25, 25:20, 23:25)
Mecz o 1. miejsce: Polski Cukier Avia Świdnik - KPS Siedlce 0:3 (23:25, 23:25, 15:25)