II Bieg Stefana Czarnieckiego w Tykocinie. Bezkonkurencyjni białostoczanie

2017.07.31 17:09
W II Biegu Stefana Czarnieckiego wzięło udział niemal 200 osób. Klasyfikację mężczyzn zdominowali zawodnicy ze stolicy Podlasia.
Fot: Fanpage Bieg Stefana Czarnieckiego w Tykocinie

W iście tropikalnej aurze rozegrana została II edycja tykocińskiego Biegu Stefana Czarnieckiego. Prawie 200 zawodników i zawodniczek musiało stoczyć bój nie tylko z własnymi możliwościami, ale także z dokuczającym skwarem. Najlepiej z upalnymi warunkami poradził sobie Bogusław Andrzejuk, który 10-kilometrową trasę pokonał w nieco ponad pół godziny (32:18.81). 2. miejsce zajął Andrzej Leończuk, zaś na najniższym stopniu podium uplasował się Arkadiusz Ostaszewski. Wszyscy wymienieni to zawodnicy pochodzący z Białegostoku.

Również w rywalizacji kobiet jedno z czołowych miejsc zajęła mieszkanka stolicy Podlasia. Katarzyna Karpacz przybiegła na metę jako 3., ustępując miejsca jedynie Paulinie Łapińskiej i zwyciężczyni – Izabeli Barwickiej.

Biegowe zawody zwieńczył wieczorny grill integracyjny.