II kolejka PLFA. Spartanie pokonali Lowlandersów

2010.08.23 00:00
W sobotnim meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II Warsaw Spartans pokonali Lowlanders Białystok 19:14.
Fot: pzfa.pl
Drużyny podczas pełnego emocji meczu

Mimo iż oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do play-off, żadna z drużyn nie zamierzała oddać rywalom zwycięstwa. Białostocki lider drugoligowej Grupy Wschodniej liczył na zakończenie sezonu zasadniczego z kompletem sześciu zwycięstw.

Już początek meczu zapowiadał wyrównaną grę, gdyż gra toczyła się głównie w środku pola, a formacje defensywne rywali sobotniego meczu stawały na wysokości zadania. Grający w uszczuplonym składzie Lowlanders Białystok mieli w pierwszej kwarcie szansę na zdobycie punktów jednak kopnięcie z pola w ich wykonaniu było bardzo nieprecyzyjne i ta część gry zakończyła się bez punktowym remisem. W drugiej części gry jako pierwsi punkty zdobyli Spartanie podaniu amerykańskiego rozgrywającego J Stuarta Lunda do Tomasza Ochnio. Jednak białostoczanie odpowiedzieli szybko swoją akcją punktową, gdy biegiem na touchdown popisał się wszechstronny Tomasz Żukowski. Połowa meczu zakończyła się remisem. W trzeciej kwarcie Spartanie ponownie odzyskali prowadzenie i wygrali mecz najlepszych drużyn Grupy Wschodniej PLFA II.

Lowlanders już wcześniej zapewnili sobie miejsce lidera tabeli Grupy Wschodniej PLFA II dzięki czemu mają teraz trzy tygodnie na przygotowanie się do meczu półfinałowego, którego stawką jest awans do pierwszej ligi. 12 września w Białymstoku zmierzą się ze zwycięzcą meczu rundy dzikich kart.