II Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Squashu. Poznaliśmy zwycięzców

2017.05.28 14:41
W dniach 26-27 maja odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Squashu. Dwudniową rywalizację zwieńczyła impreza urodzinowa klubu Powersquash.
Fot: Fanpage Powersquash

Squash polega na odbijaniu rakietą piłki o ścianę w wyznaczonym polu ograniczonym liniami tak, by w maksymalnym stopniu utrudnić ponowne uderzenie piłki przez przeciwnika. Linia nie liczy się do pola i – inaczej niż np. w tenisie – traktowana jest jako aut. Dyscyplina ta nie jest jeszcze dobrze znana w naszym kraju, ale systematycznie zyskuje na popularności i renomie.

I właśnie popularyzacja wspomnianego sportu była jednym z celów rozegrania II Otwartych Mistrzostw Białegostoku. W piątek (26.05) do boju stanęli juniorzy rywalizujący w trzech kategoriach wiekowych (OU13, OU15 i OU17), natomiast dzień później do gry wkroczyli uczestnicy turnieju damskiego i open.

Najlepszą kobietą zmagań okazała się Katarzyna Nideraus-Martyniuk z Łodzi, która w ostatecznym rachunku była lepsza od Elżbiety Królewskiej i reprezentantki klubu Powersquash – Agaty Kozak. Zwycięzcą kategorii open został natomiast Łukasz Popko. 2. miejsce przypadło Przemysławowi Gniteckiemu, a na najniższym stopniu podium stanął Stefan Soszka.

Podczas zawodów, w których wzięło udział prawie 40 uczestników, rozegrano 113 meczów. Tuż po dekoracji finalistów odbyła się ostatnia część wydarzenia, a więc impreza urodzinowa klubu Powersquash, w którym to właśnie II Otwarte Mistrzostwa Białegostoku zostały zorganizowane.