II PLFA. Lowlanders Białystok pokonali Radom Rocks

2010.08.09 00:00
W sobotnich rozgrywkach II Polskiej Ligi Futbolu amerykańskiego w Grupie Wschodniej zakończyło się zwycięstwie gospodarzy. Lowlanders Białystok pokonali gości z Radom Rocks 44:0.
Fot: pzfa.pl

Od początku pojedynku było widać dużą różnice między drużynami. Lowlanders to lider Grupy Wschodniej, mający szansę na powrót do ekstraklasy. Rocksom bliżej do drugiego końca tabeli.

Wynik otworzył rozgrywający gospodarzy Tomasz Żukowski. Lowlandersi jak zwykle wykorzystywali skuteczne biegi, które jeszcze w pierwszej połowie przyniosły przyłożenia Michała Maksimowicza i Adama Żarniewskiego. W trzeciej kwarcie spotkania najbliżej pola punktowego byli zawodnicy gości. Po kilku skutecznych podaniach rozgrywającego Rocks Pawła Jankowskiego oraz paru dobrych biegach jego kolegów, formacja ofensywna radomian była już tylko cztery jardy od pola punktowego rywala. Niestety dla przyjezdnych, jedno z podań Jankowskiego zostało przechwycone przez defensora Lowlanders Pawła Łuszczyńskiego, które ten zamienił na punkty dla swojej drużyny. W czwartej kwarcie gospodarze dołożyli jeszcze przyłożenie po podaniu. Tomasz Żukowski celnie obsłużył Łukasza Borowskiego, który postawił kropkę nad i w meczu.

Ostatni mecz w sezonie Lowlanders zagrają w Warszawie, gdzie 21 sierpnia zmierzą się z wiceliderem tabeli Grupy Wschodniej, Warsaw Spartans.

za: pzfa.pl