III liga. Ruch zwycięsko remisuje i utrzymuje się w lidze

2019.06.23 08:01
Ruch Wysokie Mazowieckie utrzymał się w III lidze. W ostatniej kolejce sezonu zremisował 1:1 na własnym stadionie z Legią II Warszawa i ostatecznie zajął 15. miejsce w lidze.
Fot: Ruch Wysokie Mazowieckie/FB

W sobotę (22.06) zakończyły się rozgrywki I grupy III ligi, w której występowały w tym sezonie 3 drużyny z województwa podlaskiego. Dwie z nich - ŁKS 1926 Łomża i Olimpia Zambrów - w ostatniej kolejce właściwie o nic nie walczyły. Drużyna z Łomży już dawno osiadła na dnie tabeli i jej spadek do IV ligi był przesądzony. Olimpia z kolei, po niezłym sezonie, plasowała się w górnej części stawki i mogła spokojnie finiszować.

Do ostatniego meczu nie była pewna sytuacja Ruchu Wysokie Mazowieckie, który miał 3 punkty przewagi nad strefą spadkową i Mazurem Ełk, który zajmował 16. miejsce. Sytuacja Ruchu była tym trudniejsza, że w starciach bezpośrednich z tym rywalem miała ona gorszy bilans, więc przy takiej samej ilości punktów zajęłaby niższe miejsce. Podobnie zresztą sytuacja wyglądała, jeśli chodzi o rywalizację z Huraganem Morąg, który przed ostatnią kolejką był 15. i stracił do drużyny Wysokiego Mazowieckiego 2 punkty.

Żeby zapewnić sobie utrzymanie bez oglądania się na rywali, zespół z województwa podlaskiego musiał w ostatniej kolejce zdobyć chociaż punkt. Przeciwnikiem Ruchu były rezerwy Legii Warszawa zajmujące 8. miejsce w lidze.

W pierwszej połowie spotkania ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się zdobyć gola, co było dobrą wiadomością dla Ruchu. Jednak już po kilku minutach drugiej połowie goście z Warszawy wyszli na prowadzenie za sprawą gola Mateusza Leleno w 54. minucie. Jednak piłkarze z województwa podlaskiego dość szybko wyrównali stan rywalizacji. W 63. minucie gola na 1:1 strzelił Rafał Babul. Jak się okazało, było to trafienie ustalające wynik spotkania i dające Ruchowi zwycięski remis.

Chociaż nawet w przypadku porażki utrzymaliby się w lidze, ponieważ Mazur Ełk przegrał swój mecz z Polonią Warszawa 0:1 i nie zagroził pozostaniu Ruchu w III lidze.

Swoje mecze na koniec sezonu wysoko przegrały natomiast ŁKS i Olimpia. Pierwsza z nich 5:2 przegrała na wyjeździe z Sokołem Ostróda, mimo że w 28. minucie prowadziła 2:1. W Zambrowie natomiast gospodarze zostali rozbici przez niżej klasyfikowanego przeciwnika - Świt Nowy Dwór Mazowiecki aż 0:4.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra III liga

Ruch Wysokie Mazowieckie - Legia II Warszawa 1:1 (0:0)
Bramki: Rafał Babul 63 - Mateusz Leleno 54

Olimpia Zambrów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:4 (0:1)
Bramki: Rafał Maciejewski 3, Piotr Basiuk 53, Marcin Kozłowski 60, Hubert Michalik 65

Sokół Ostróda - ŁKS 1926 Łomża 5:2 (3:2)
Bramki: Rafał Zalewski 8sam., Maciej Mikołajczyk 32, Mateusz Dampc 38, 74, Piotr Ziółkowski 47 - Damian Łazarczyk 18, Jakub Jakimiuk 28