III-ligowcy zapadli w zimowy sen. Nieciekawa sytuacja klubów z Podlasia

2019.11.25 09:54
W sobotę i niedzielę (23-24.11) rozegrano ostatnią kolejkę piłkarskiej III ligi (gr. I) w 2019 r. Z podlaskich ekip przed niekorzystnym wynikiem uchronił się tylko Ruch Wysokie Mazowieckie.

Sezon 2019/2020 dla kibiców podlaskich drużyn z III ligi (gr. I) nie jest usłany różami. Ekipy z północno-wschodniej części kraju nie potrafiły wejść na wyższe obroty w sierpniu, a po upłynięciu kilkunastu tygodni sytuacja ta wcale nie uległa poprawie. Wprawdzie Olimpia Zambrów i Ruch Wysokie Mazowieckie znajdują się nad strefą spadkową, to jednak kluby te z pewnością nie mogą czuć się pewnie w temacie pozostania na szczeblu III ligi. Jeszcze gorzej prezentuje się KS Wasilków. Beniaminek zamyka stawkę drużyn, tracąc w tej chwili do bezpiecznej pozycji aż 9 oczek.

Sobotnie i niedzielne (23-24.11) mecze nie poprawiły lokat Podlasian, no bo poprawić nie mogły, skoro żadnej z wymienionych wcześniej drużyn nie udało się zdobyć kompletu punktów. Najlepiej w 18. serii zmagań wypadł Ruch Wysokie Mazowieckie, który na własnym terenie zremisował ze Zniczem Biała Piska. W meczu tym padł wynik 1:1, a wszystkie gole padły jeszcze przed przerwą. Dla gospodarzy w 35. minucie trafił Michał Grochowski, natomiast przyjezdni drogę do siatki znaleźli chwilę wcześniej, gdy do rzutu karnego podszedł Patryk Gondek.

Punkt w ostatnich sekundach wyjazdowego starcia ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki straciła natomiast Olimpia. Zambrowianie po pierwszej części rywalizacji prowadzili na trudnym terenie 1:0, bo na listę strzelców wpisał się Rafał Kalinowski, jednak po zmianie stron gospodarze odrobili straty i w samej końcówce zapewnili sobie nawet triumf. W 69. minucie do wyniku 1:1 doprowadził Arkadiusz Ciach, natomiast w doliczonym czasie spotkania gola na wagę zwycięstwa Świtu zdobył Rafał Maciejewski.

Jeżeli chodzi o ostatniego podlaskiego III-ligowca - KS Wasilków - to ten swój delegacyjny pojedynek z Pelikanem Łowicz zakończył wyraźną porażką w stosunku 1:4. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Damian Warchoł, do bramki podbiałostockiego zespołu trafił też Maciej Wyszogrodzki, zaś honorową bramkę dla gości strzelił kapitan beniaminka - Adam Butkiewicz.

Sobotnie i niedzielne boje były ostatnimi podrygami III-ligowych drużyn przed zimową przerwą. Długie i mroźne wieczory w grudniu, styczniu oraz lutym zespoły z Podlasia spędzą na pozycjach numer 12, 15 i 18. Najwyżej sklasyfikowana jest Olimpia, tuż nad strefą spadkową znajduje się Ruch, natomiast KS Wasilków - tak jak już było wcześniej wspomniane - dzierży miano outsidera i plasuje się na samym dnie tabeli.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Biała Piska 1:1 (1:1)
Bramki: Michał Grochowski 35 - Patryk Gondek 30k

Ruch Wysokie Mazowieckie (skład wyjściowy): Niemira - Babul, Samluk, Brokowski, Hryszko, Kuriata, Stankiewicz, Matus, Grochowski, Gromek, Skibko

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Zambrów 2:1 (0:1)
Bramki: Arkadiusz Ciach 69, Rafał Maciejewski 90 - Rafał Kalinowski 21

Olimpia Zambrów: Czapliński - Głowicki (62' Nikołajuk), Zalewski (75' Jackiewicz), Ostaszewski, Malinowski, Radecki, Kalinowski (70' Bortniczuk), Paczkowski, Grzybowski, Dawidowicz, Wasiluk

Pelikan Łowicz - KS Wasilków 4:1 (3:0)
Bramki: Damian Warchoł 14, 43, 51, Maciej Wyszogrodzki 16 - Adam Butkiewicz 73

KS Wasilków (skład wyjściowy): Smolewski - Butkiewicz, Panek, Poduch, Ostaszewski, Dudziński, Cichoński, Grygoruk, Zieniewicz, Jakimiuk, Śliwowski