Ile przebiegniesz w godzinę? Są tacy, którzy ponad 17 km

2016.11.23 11:05
We wtorek na terenie Centrum Sportowego Tysiąclecia przy Zespole Szkół Elektrycznych odbył się 17. Bieg Godzinny. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników.
Fot: pixabay.com

Biegi na określony dystans (5 km, 10 km itp.) każdy zna. W Białymstoku odbywają się jednak także mniej tradycyjne zmagania dla biegaczy. Właśnie we wtorek (22.11) miał miejsce Bieg Godzinny, w którym zadaniem zawodników było przebiegnięcie w ciągu 60 minut jak największej odległości.

Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Adam Wakuluk, który zdołał przebiec aż 17 303 m. Drugie miejsce zajął Andrzej Leończuk (17 170 m), natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się Wojciech Augustynowicz (16 530 m).

Rywalizację kobiet zdominowały Białorusinki, które zajęły całe podium. Różnica pomiędzy zwyciężczynią a drugą w klasyfikacji Katsiaryną Strakhel była naprawdę niewielka:

1. Nadzeya Hirdziyeuskaya – 13 790 m,
2. Katsiaryna Strakhel – 13 760 m,
3. Natallia Andreichyk – 13 307 m.

Najlepsza z Polek – Marta Zajkowska (13 150 m) - uplasowała się na 4. pozycji.

W imprezie wzięły udział także dzieci, choć te nie biegały przez godzinę, a przez 6 i 12 minut.

Zmagania 12-minutowe wygrał reprezentant Białorusi – Mikalai Serputovich, który przebiegł 3 430 m. W ciągu 6 minut największy dystans pokonał Adam Walicki (1 525 m), natomiast wśród dziewczyn zwyciężyła Maja Szałańska (1 390 m).