Jaga rozbiła Stomil. Świetny występ Klimali

2018.06.27 14:13
W swoim drugim sparingu przed startem sezonu 2018/2019 Jagiellonia Białystok zmierzyła się z I-ligowym Stomilem Olsztyn. Żółto-Czerwoni rozbili rywali aż 4:0, a udział przy trzech z czterech goli miał Patryk Klimala.
Fot: Twitter Jagiellonia Białystok

Zgrupowanie w Kępie k. Sochocina powoli dobiega końca. Wicemistrzowie Polski mają już za sobą tydzień naprawdę intensywnych treningów, a także dwa sparingi. Ten ostatni stoczony został w środowe (27.06) popołudnie, a przeciwnikiem Dumy Podlasia był zespół, który w minionym sezonie zajął na zapleczu Lotto Ekstraklasy miejsce numer 14, czyli Stomil Olsztyn.

Pomimo solidnego zmęczenia, spowodowanego wymagającymi jednostkami treningowymi, Żółto-Czerwoni nie mieli większych problemów z pokonaniem I-ligowca. Już w pierwszym kwadransie rywalizacji dwukrotnie bliski szczęścia był Arvydas Novikovas, ale to Taras Romanczuk rozwiązał worek z golami. Reprezentant Polski dobił uderzenie powracającego z Wigier Suwałki Patryka Klimali, które trafiło w poprzeczkę.

Chwilę później było już 2:0. Ładną akcję Novikovasa, Machaja i Wójcickiego celnym strzałem zwieńczył bowiem wspomniany wcześniej Klimala. Ten sam zawodnik do siatki trafił również w 38. minucie. Wtedy to 19-latek otrzymał bardzo dobre podanie od Bezjaka i - mimo drobnych problemów - w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Na drugą połowę Ireneusz Mamrot posłał zupełnie inną jedenastkę, która tak skuteczna już nie była. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się tylko Przemysław Frankowski. Skrzydłowy Jagi w 78. minucie stanął oko w oko z golkiperem Stomilu i efektowną podcinką ustalił wynik rywalizacji na 4:0.

Ekipa z Olsztyna najlepszą szansę na strzelenie gola miała niedługo po rozpoczęciu drugiej części spotkania. W sytuacji sam na sam z jednym z przeciwników górą był jednak stojący w bramce Jagi Gugeszaszwili.

Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:3)
Bramki: Taras Romanczuk 24, Patryk Klimala 26, 38, Przemysław Frankowski 78

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (46' Piotr Skiba) - Remigiusz Szywacz (46' Wojciech Dziemidowicz), Jakub Mosakowski (46' Ernest Dzięcioł), Tomasz Wełnicki (46' Łukasz Sołowiej), Lukáš Kubáň (46' Janusz Bucholc), Paweł Głowacki, Marcin Stromecki, Piotr Głowacki, Grzegorz Lech (67' Łukasz Jegliński), Tomasz Zając (67' Mateusz Mętlicki), Wołodymyr Tanczyk

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski (46' Luka Gugeszaszwili) - Jakub Wójcicki (46' Łukasz Burliga), Guti (46' Ivan Runje), Nemanja Mitrović (46' Michał Ozga), Bodvar Bodvarsson (46' Guilherme) - Roman Bezjak (46' Dejan Lazarević), Taras Romanczuk (46' Rafał Grzyb), Piotr Wlazło (46' Martin Pospisil), Mateusz Machaj (46' Martin Adamec), Arvydas Novikovas (36' Szymon Łapiński, 61' Przemysław Frankowski) - Patryk Klimala (46' Cillian Sheridan)