Jagiellonia awansowała na drugie miejsce w tabeli

2011.09.11 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Polonię Warszawa 3:2 (1:0). Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Czesława Michniewicza awansowali na drugą pozycję w tabeli.
Fot: jagiellonia.pl
Rafał Grzyb (w środku) zdobył trzecią bramkę dla Jagiellonii

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już na początku meczu. W 2. minucie Dawid Plizga uderzył na bramkę Polonii. Sebastian Przyrowski odbił strzał. Chwilę później ponownie Plizga mógł pokonać bramkarza "Czarnych Koszul", ale trafił w Przyrowskiego. W odpowiedzi strzelał Łukasz Piątek. Jego uderzenie wybronił Słowik.

W 24. minucie Daniel Sikorski oddał strzał głową, który wyłapał bramkarz Jagiellonii. Sześćdziesiąt sekund później żółto-czerwoni objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ślizgi piłkę do bramki skierował Andrus Skerla. Kilka minut później Polonia mogła wyrównać. Po strzale Tomasz Jodłowca piłka odbiła się od Tomasza Frankowskiego. Futbolówka mogła przelobować Słowika, ale ten wykazał się refleksem i wybronił ten strzał.

W 35. minucie Jagiellonia mogła podwyższyć prowadzenie, ale uderzenie Frankowskiego trafiło w słupek. Tuż przed przerwą "Franek" trafił do siatki. Arbiter dopatrzył się jednak spalonego i nie uznał bramki.

W drugiej odsłonie gry Jagiellonia ruszyła do ataku i już w 53. minucie podwyższyła prowadzenie. Tomasz Frankowski znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Polonii i umieścił piłkę w siatce. Chwilę później Plizga mógł dobić rywali, ale nie trafił w światło bramki. W 66. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu Grzegorza Bonina w pole karne Łukasz Teodorczyk musnął głową piłkę, która odbiła się jeszcze od ramienia Thiago Cionka i trafiła do bramki.

Jaga nie dała sobie wyrwać prowadzenia i zdobyła trzeciego gola w 72. minucie. Rafał Grzyb skutecznie wykończył kontratak białostoczan. Trzy minuty przed końcem kontaktową bramkę strzelili goście. Po zagraniu w pole karne Edgara Çaniego piłka trafiła do Róberta Ježa, który pewnym strzałem posłał ją do bramki.

Jagiellonia Białystok 3-2 Polonia Warszawa 3:2 (1:0). Bramki: Andrius Skerla 25, Tomasz Frankowski 53, Rafał Grzyb 72 - Thiago Rangel 66 (s), Róbert Jež 87

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik (46, 33. Krzysztof Baran) - 19. Grzegorz Bartczak, 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz, 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga (72, 23. Marko Ćetković), 16. Luka Pejović (61, 30. Vladimír Kukoľ) - 21. Tomasz Frankowski.

Polonia Warszawa: 81. Sebastian Przyrowski - 26. Aleksandar Todorovski, 13. Adam Kokoszka, 21. Maciej Sadlok, 22. Tomasz Brzyski (67, 9. Edgar Çani) - 28. Łukasz Piątek, 18. Łukasz Trałka (46, 15. Grzegorz Bonin), 6. Tomasz Jodłowiec, 8. Róbert Jež, 29. Pavel Šultes - 10. Daniel Sikorski (46, 17. Łukasz Teodorczyk).

Żółte kartki: Trałka, Teodorczyk (Polonia).

Sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork).

Widzów: 4016.