Jagiellonia Białystok pokonała Górnika Zabrze

2012.04.21 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Górnika Zabrze 2:1 (1:0). Obie bramki dla żółto-czerwonych zdobył wracający po kontuzji Tomasz Frankowski. Goście odpowiedzieli trafieniem Arkadiusza Milika.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia wygrała na własnym stadionie

Jagiellonia mogła objąć prowadzenie już w 4. minucie. Po błędzie Michała Pazdana piłkę przejął Tomasz Frankowski, który postanowił przelobować Łukasza Skorupskiego. Niestety, piłka minimalnie minęła cel. Chwilę później Tomasz Kupisz dośrodkował z prawej strony boiska do Frankowskiego. Napastnika Jagi ubiegł jednak Adam Danch. W 13. minucie Skorupski brutalnie sfaulował poza polem karnym Macieja Makuszewskiego. Zawodnik Jagiellonii z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. W jego miejsce na plac gry wszedł Nika Dźalamidze. W 28. minucie goście objęli prowadzenie. Do bramki Górnika trafił niezawodny Tomasz Frankowski.

Górnik mógł wyrównać w 33. minucie. Prejuce Nakoulma mocno uderzył na bramkę Jagi. Grzegorz Sandomierski obronił ten strzał. Dobitka zawodnika z Burkina Faso była niecelna. W 39. minucie Tomasz Bandrowski stracił piłkę we własnym polu karnym. Futbolówka trafiła do Nakoulmy, którego uderzenie ponownie obronił Sandomierski.

Pierwsze minuty drugiej połowy należały do żółto-czerwonych, którzy stworzyli kilka dogodnych okazji. W 57. minucie Frankowski lekkim uderzeniem głową ponownie pokonał Skorupskiego po dośrodkowaniu Luki Pejovicia. Chwile później mogło być 3:0 Rafał Grzyb posłał piłkę w pole karne, gdzie ponownie uderzał Frankowski. Tym razem Skorupski nie dał się zaskoczyć. Górnik mógł odpowiedzieć dwie minuty później ale Michał Pazdan z pięciu metrów trafił w poprzeczkę. W 80. minucie zabrzanie zdobyli bramkę kontaktową, a jej strzelcem był Arkadiusz Milik, który wykorzystał dośrodkowanie Mariusza Magiery. Goście próbowali jeszcze w ostatnich minutach wyrównać stan rywalizacji ale nie potrafili stworzyć dogodniej sytuacji i mecz zakończył się wygraną białostoczan.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 (1:0). Bramki: Frankowski 28, 57 - Milik 80.

Jagiellonia Białystok: 12. Grzegorz Sandomierski - 17. Alexis Norambuena, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Cionek, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 22. Rafał Grzyb, 5. Tomasz Bandrowski, 10. Marcin Burkhardt (64, 18. Łukasz Tymiński), 7. Maciej Makuszewski (17, 11. Nika Dzalamidze) - 21. Tomasz Frankowski (74, 26. Jan Pawłowski).

Górnik Zabrze: 28. Łukasz Skorupski - 24. Michael Bemben (60, 25. Michał Zieliński), 26. Adam Danch, 16. Adam Marciniak, 21. Mariusz Magiera - 17. Paweł Olkowski, 2. Michał Pazdan (83, 87. Krzysztof Mączyński), 19. Mariusz Przybylski, 6. Aleksander Kwiek, 14. Préjuce Nakoulma - 99. Arkadiusz Milik.

Żółte kartki: Skorupski, Przybylski, Kwiek, Mączyński (Górnik).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 3950.