Jagiellonia Białystok pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała

2012.08.18 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała w meczu 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1). Bramki dla żółto- czerwonych strzelali Dawid Plizga i Alexis Normbuena. Dla gości gola zdobył Fabian Pawela.
Fot: jagiellonia.net
Alexis Norambuena (z lewej) zdobył zwycięską bramkę

Goście potrzebowali 18 sekund na zdobycie pierwszej bramki. Robert Dejman ograł Thiago Cionka i wyłożył piłkę dla Fabiana Paweli, który z bliska pokonał Łukasza Skowrona. W 19. minucie Tomasz Kupisz w dogodnej sytuacji trafił w bramkarza Podbeskidzia. W odpowiedzi strzelał Pawela. Uderzenie piłkarza gości obronił Skowron. W 30 minucie Maciej Makuszewski próbował zdobyć bramkę z rzutu wolnego. Pomocnik Jagi trafił jednak w mur. W 36. minucie świetnie do strzału złożył się Marcin Gajos. Ładny strzał obronił Richard Zajac. Chwilę później Marek Sokołowski mógł pokonać Skowrona ale ten nie dał się zaskoczyć. W 41. minucie, z powodu kontuzji, boisk na noszach opuścił Fabian Pawela. W jego miejsce pojawił się Damian Chmiel.

Na początku drugiej połowy trener Tomasz Hajto dokonał zmiany. W miejsce Marcina Gajosa pojawił się Nika Dzalamidze. W 56. minucie z rogu dośrodkowywał Łukasz Plizga. Piłka trafiła do Dzalamidze, którego strzał zablokował Damian Byrtek. W 65. minucie Maciej Makuszewski główkował niecelnie po dośrodkowaniu Luki Pejovicia. W 72. minucie Jagiellonia wyrównała. Bramkę dla białostoczan zdobył Dawid Plizga. Sześć minut później Alexis Norambuena wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Od 82. minuty żółto-czerwoni musieli radzić sobie w osłabieniu ponieważ drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Makuszewski. W 88. minucie z dystansu uderzał Paweł Tarnowski. Na posterunku był jednak Zajac. Chwilę później próbwal Kupisz i mały włos nie zaskoczył golkipera gości.

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1). Bramki: Plizga 72, Norambuena 78 - Pawela 1.

Jagiellonia Białystok: 30. Łukasz Skowron - 17. Alexis Norambuena, 4. Michał Pazdan, 15. Thiago Cionek, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 22. Rafał Grzyb, 18. Łukasz Tymiński (46, 6. Dawid Plizga), 20. Maciej Gajos (54, 11. Nika Dzalamidze), 7. Maciej Makuszewski - 21. Tomasz Frankowski (68, 28. Paweł Tarnowski).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Richard Zajac - 10. Marek Sokołowski, 3. Damian Byrtek, 2. Michal Piter-Bučko, 27. Krzysztof Król - 19. Damian Szczęsny (57, 13. Piotr Malinowski), 28. Dariusz Łatka (82, 4. Liran Cohen), 22. Matej Náther, 20. Fabian Pawela (43, 8. Damian Chmiel), 11. Sebastian Ziajka - 23. Róbert Demjan.

Żółte kartki: Makuszewski, Norambuena (Jagiellonia), Byrtek, Sokołowski, Łatka, Náther (Podbeskidzie).

Czerwona kartka: Maciej Makuszewski (82. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą).

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Widzów: 3744.