Jagiellonia Białystok przegrała w Grodnie

2011.11.13 00:00
Jagiellonia przegrała w sobotę towarzyski mecz z Niemanem Grodno. Białostoczanie wykorzystali przerwę w rozgrywkach na pojedynek z Białorusinami.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok przegrała w Grodnie 0:1

Pierwszy w tym spotkania zaatakowali podopieczni trenera Czesława Michniewicza. W 22. minucie po rzucie wolnym, wykonywanym przez Jagiellonię do bezpańskiej piłki dopadł Łukasz Tymiński, który bez zastanowienia uderzył na bramkę rywali. Bramkarz z Grodna miał sporo szczęścia, bo futbolówka minęła słupek o kilka centymetrów. Chwilę później na bramkę gospodarzy strzelał Maciej Makuszewski. Tym razem golkiper Niemana był na posterunku. W 30. minucie po raz drugi z dystansu próbował Tymiński. Jego uderzenie po rykoszecie minimalnie chybiło celu. Białorusini odpowiedzieli w 40. minucie. Mocny strzał obronił jednak Krzysztof Baran.

Początek drugiej połowy należał do Jagiellonii. Hermes przeprowadził z Grzegorzem Rasiakiem świetną akcję. Tyle, że jej finał nie był taki jak trzeba. Rasiak uderzył za lekko i wprost w bramkarza. W 63. minucie świetnie interweniował Baran. Bramkarza Jagi najpierw obronił uderzenie z rzutu wolnego, a następnie zatrzymał dwie dobitki zawodników z Grodna. Jagiellończycy inicjatywę przejęli dopiero w 75. minucie, kiedy to groźnie atakowali bramkę Białorusinów. Z dystansu próbowali Canas, Rasiak i Makuszewski. Po uderzeniu tego ostatniego, piłka obiła się nawet o poprzeczkę. Jedyną bramke w tym spotkaniu zdobył w 90. minucie Pawieł Rybak, który wślizgiem wepchnął toczącą się już do bramki piłkę.

- Przegraliśmy i tylko to się tak naprawdę liczy. Uważam, że to był słaby mecz z jednej i z drugiej strony. To było spotkanie na 0:0. Popełniliśmy rażący błąd w 90. minucie. Nie powinniśmy tej bramki stracić, bo sami mieliśmy sporo sytuacji. Na plus na pewno to, że całe spotkanie zagrał Rasiak. Okazję do pokazania się miał również testowany Amerykanin, dla którego myślę, że był to ostatni mecz w naszych barwach, bo takich zawodników nam nie potrzeba. To dla mnie dobre przetarcie i podpowiedź, kto zagra w piątek ze Śląskiem - powiedział po meczu trener Czesław Michniewicz.

Nieman Grodno - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0). Bramka: Pawieł Rybak 90.

Nieman Grodno: (skład wyjściowy) Siergiej Czernik - Ivan Pecha, Aleksiej Suczkow, Pawieł Rybak, zawodnik testowany, Wadim Diemidowicz, Pawieł Sawickij, Dmitrij Rowniejko, Oleg Strachanowicz, Iwan Dienisiewicz, Dmitrij Kowalenok.

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Grzegorz Bartczak, Andrius Skerla, Thiago Rangel, El Mehdi Sidqy (73 Alexis Norambuena) - Maciej Makuszewski, Hermes, Róger Canas, Łukasz Tymiński (59 Bradley Welch), Vladimír Kukoľ (59 Ermin Seratlić) - Grzegorz Rasiak.