Jagiellonia Białystok przegrała z Lechią Gdańsk

2012.10.08 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała z Lechią Gdańsk 0:2 (0:1) w meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym podopieczni trenera Bogusława Kaczmarka zrewanżowali się za porażkę w Pucharze Polski.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia przegrała na własnym boisku z Lechią

Lechia objęła prowadzenie w 8. minucie. Bartosz Kaniecki szybko wybił piłkę i goście wyszli z kontrą, którą skutecznie wykończył Mateusz Machaj. Jaga mogła wyrównać w 14. minucie. Tomasz Frankowski podał do Rafała Grzyba, a ten posłał potężny strzał nad poprzeczką. W 19. minucie Piotr Wiśniewski uderzał z dystansu. Jednak próba zawodnika Lechii minęła cel. W 32. minucie z dystansu uderzył Łukasz Tymiński, a Koniecki przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później Tomasz Kupisz wyszedł sam na sam z golkiperem Lechii. Jednak na linii pola karnego został zatrzymany przez obrońców. W 42. minucie Nika Dzalamidze ładnie przyjął piłkę jednak uderzył fatalnie.

Na początku drugiej połowy Lechia miała świetną okazję. Traore oddał mocny strzał. Na szczęście na posterunku był Jakub Słowik. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzał Plizga. Jednak Kaniecki był na posterunku. W 66. minucie Dzalamidze zagrał do Pejovicia, a ten zagrał w pole karne do Kupisz, który uderzył głową. Bramkarz Lechii obronił z najwyższym trudem. Chwilę później, w miejsce Luki Gusica, na boisku pojawił się Tomasz Zahorski, który tym samym zalicza debiut w barwach Jagiellonii. W 68. minucie Kupisz dośrodkował w pole karne, a tam Frankowski uderzył głową i trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później Kupisz ponownie wrzucił, tym razem na głowę Plizgi, obronił Koniecki. W 83. minucie Lechia wyszła z kontrą. Traore zagrał do Ricardinho, a ten pokonał Słowika. W odpowiedzi uderzał Frankowski, ale znów trafił w poprzeczkę. W 90. minucie Ricardinho był w sytuacji sam na sam ze Słowikiem i zagrał do Łazaja, który nie trafił do pustej bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry Słowik wygrał pojedynek sam na sam z Traore.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1). Bramki: Machaj 8, Ricardinho 83.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena, 19. Ugochukwu Ukah, 3. Luka Gusić (67, 9. Tomasz Zahorski), 16. Luka Pejović - 6. Dawid Plizga, 22. Rafał Grzyb (56, 20. Maciej Gajos), 18. Łukasz Tymiński, 10. Nika Dzalamidze (75, 28. Paweł Tarnowski), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski.

Lechia Gdańsk: 12. Bartosz Kaniecki - 2. Rafał Janicki, 13. Sebastian Madera (44, 26. Deleu), 6. Jarosław Bieniuk, 4. Piotr Brożek - 19. Ricardinho, 8. Łukasz Surma, 17. Marcin Pietrowski, 21. Mateusz Machaj (80, 18. Kacper Łazaj), 14. Piotr Wiśniewski (53, 16. Andreu) - 7. Abdou Razack Traoré.

Żółte kartki: Madera, Brożek (Lechia).

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).