Jagiellonia Białystok przegrała z Piastem Gliwice

2012.09.22 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:2 (0:1). Żółto-czerwoni byli przed meczem stawiani w roli faworyta tej konfrontacji. Niestety, to goście okazali się być tego dnia lepszym zespołem.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia przegrała na własnym boisku

Jagiellonia mogła objąć prowadzenie już w 2. minucie Rafał Grzyb ładnie podał do Pawła Tarnowskiego, a ten mając przed sobą tylko golkipera gości, trafił wprost w niego. Chwilę później Piotr Skowron popełnił błąd i Wojciech Kędziora mógł zdobyć bramkę dla Piasta. Zawodnik z Gliwic przelobował jednak bramkę Jagi. W 7. minucie Kędziora trafił do bramki białostoczan ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Sześćdziesiąt sekund później Alexis Norambuena ładnie dośrodkował z lewej strony. Obrońcom urwał się Frankowski i oddał strzał głową. Na posterunku był jednak Dariusz Trela. W 17. minucie Tarnowski zagrał do Frankowskiego, który wycofał futbolówkę do Dzalamidze. Gruzin w dogodnej sytuacji uderzył niecelnie. W kolejnych minutach oba zespoły nie potrafiły stworzyć groźnej akcji, dodatkowo raziły nieskutecznymi zagraniami. Dopiero w 41. minucie Tomasz Podgórski zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał Skowrona. Białostoczanie mogli odpowiedzieć dwie minuty później. W zamieszaniu podbramkowym do piłki dopadł Michał Pazdan. Piłkarz Jagiellonii nie trafił jednak w światło bramki. Chwilę później w dogodnej sytuacji był Frankowski ale piłkę z nogi zdjął mu Jan Polak.

Druga połowa rozpoczęła się od składnej akcji Jagiellonii, która zakończona została niecelnym strzałem Norambueny. W 55. minucie Piast podwyższył prowadzenie. Defensywa Jagi popełniła błąd, Kędziora podał do Zganiacza, a ten umieścił piłkę w bramce. W 64. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Norambuena, niestety zamiast uderzać zdecydował się na podanie do Dawida Plizgi i goście przerwali akcję. Chwilę później strzelał Dzalamidze. Jego uderzenie odbił Trela. Poprawić próbował wpuszczony na boisko Euzebiusz Smolarek, ale bramkarz Piasta znów był na posterunku. W kolejnych minutach gospodarze dążyli do zdobycie bramki ale niewiele z tego wynikało. Dodatkowo Jaga kończyła mecz w osłabieniu ponieważ Smolarek obejrzał czerwoną kartkę za faul na Alvaro i ostatecznie przegrała 0:2 (0:1).

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:2 (0:1). Bramki: Podgórski 41, Zganiacz 55.

Jagiellonia Białystok: 30. Łukasz Skowron - 2. Filip Modelski, 19. Ugochukwu Ukah, 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz (46, 7. Euzebiusz Smolarek), 18. Łukasz Tymiński, 22. Rafał Grzyb (46, 6. Dawid Plizga), 10. Nika Dzalamidze, 28. Paweł Tarnowski - 21. Tomasz Frankowski (58, 20. Maciej Gajos).

Piast Gliwice: 12. Dariusz Trela - 25. Damian Zbozień, 14. Adrian Klepczyński, 5. Jan Polák, 23. Paweł Oleksy - 18. Matej Ižvolt, 4. Mateusz Matras, 6. Mariusz Zganiacz, 22. Rubén Jurado (58, 19. Álvaro Jurado), 17. Tomasz Podgórski (74, 16. Pavol Cicman) - 24. Wojciech Kędziora (90, 11. Adrian Sikora).

Żółte kartki: Tymiński (Jagiellonia) Klepczyński, Ižvolt, Cicman (Piast).

Czerwona kartka: Euzebiusz Smolarek (90. minuta, Jagiellonia, za uderzenie rywala).

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 3054.