Jagiellonia i Dziennikarze zagrali na rzecz hospicjum

2010.09.09 00:00
Mecz charytatywny Jagiellonia i Przyjaciele kontra Reprezentacja Polski Dziennikarzy zakończył się wygraną dla Jagi 3:1. Najwyższą wartość ma jednak to, że drużyny grały na rzecz hospicjum.
 Jagiellonia i  Dziennikarze zagrali na rzecz hospicjum
Fot: Wrota Podlasia

Początek meczu należał do Dziennikarzy. Już w 11. minucie Marcin Pawłowski pokonał Ryszarda Jankowskiego. Chwilę później remis mógł wywalczyć Michał Probierz, lecz nie wykorzystał rzutu karnego.

Po przerwie coraz większa przewagę miał zespół Jagiellonii i Przyjaciół. O Wyniku meczu przesądziła jego końcówka. Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego prowadzenie żółto-czerwonym dał Andrzej Bielawski, zaś w ostatniej minucie wynik ustalił Ariel Gęgotek.

Przed meczem na ręce kierownika hospicjum doktora Tadeusza Borowskiego trafiły czeki od firm, które postanowiły wesprzeć instytucję. Łącznie zebrano 15,5 tysiąca zł, a darczyńcami byli: Eiffage Budownictwo Mitex S.A., Benmar Sp. z o.o. Markety Budowlane, spółka budowlana Unibep S.A., Centrum Cyfra+ w Białymstoku, sklepy sportowe Nike Corner Dariusza Kowalczyka, pizzera "Savona", hurtownia chemii gospodarczej i kosmetyków "Juvena", delikatesy mięsne "U Rzeźnika" oraz drużyna Jagiellonii.

Pieniądze wciąż można wpłacać na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" - Dom Opatrzności Bożej,na nr konta: 85 1020 1332 0000 1802 0026 1628

Ponadto, w dniach 13-17 września, w godz. 8-15, w biurze MOSIR-u przy ul. Włókienniczej,każdy darczyńca z dowodem wpłaty będzie mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z Pucharem Polski oraz Superpucharem 2010, które w tym roku wywalczyła Jagiellonia.

za: Jagiellonia.pl