Jagiellonia II Białystok pokonała Sokoła, Wissa urwała punkty rezerwom Legii

2021.09.19 18:09
9. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I) była dla podlaskich zespołów całkiem udana. Drugi garnitur Jagi dopisał do swego konta 3 punkty, a dorobek beniaminka ze Szczuczyna zwiększył się o 1 oczko.
Fot: Jagiellonia Białystok

Rezerwy Dumy Podlasia w tym sezonie są bezkompromisowe. Żółto-Czerwoni albo swoje mecze wygrywają, albo przegrywają. Remis? Podopieczni Wojciecha Kobeszki takiego słowa nie znają.

W niedzielę (19.09) ekipa z północno-wschodniej Polski zmierzyła się u siebie, a więc przy ul. Elewatorskiej, z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Rywal przed 9. serią zmagań znajdował się w strefie spadkowej i po starciu z Jagiellonią II Białystok swojej sytuacji w tabeli nie poprawił. Mecz wygrali bowiem Żółto-Czerwoni. Już w 8. minucie spotkania, skutecznie wykonując jedenastkę, wynik pojedynku otworzył Martin Kostal, a tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Eryk Matus, który świetnie głową wykończył dośrodkowanie Stephena Bitoka. Po zmianie stron więcej goli już nie padło.

Dzień wcześniej swój mecz rozegrała także Wissa. Beniaminek gościł w Szczuczynie rezerwy warszawskiej Legii. Z powodu obfitych opadów deszczu murawa była bardzo grząska, a piłka potrafiła niespodziewanie się zatrzymać. W takich warunkach żadna z drużyn nie zdołała umieścić piłki w siatce i pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

W następnej kolejce piłkarskiej III ligi oba podlaskie zespoły zagrają na wyjazdach. Jagiellonia II Białystok stoczy potyczkę z KS-em Kutno, a Wissa Szczuczyn zmierzy się z Pilicą Białobrzegi.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Jagiellonia II Białystok - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (2:0)
Bramki: Martin Kostal 8k, Eryk Matus 41
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz, Bitok, Bayer, Nawrocki, Wiktoruk, Matus, Kostal, Karpiński

Wissa Szczuczyn - Legia II Warszawa 0:0 (0:0)