Jagiellonia ograła Wisłę

2012.04.07 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Maciej Makuszewski w 19. minucie gry. Żółto-czerwoni zrewanżowali się gościom za porażkę z jesieni, kiedy przegrali pod Wawelem 1:3.
Fot: jagiellonia.pl
Białostoczanie ograli aktualnego mistrza Polski

W 3. minucie strzelał Patryk Małecki. Jednak jego próba została zablokowana. W 8. minucie Luka Gusić zablokował Andraża Kirma, który był na dogodnej pozycji. Chwilę później w doskonałej sytuacji był Małecki ale uderzył wysoko nad bramką. Jednak to Jagiellonia objęła prowadzenie. W 19. minucie do bramki Wisły trafił Maciej Makuszewski.

Chwilę później mogło być 2:0. Tomasz Kupisz wykonał rzut wolny. Piłkę przejął Nika Dżalamidze, który zagrał w pole karne. Tam futbolówka trafiła w rękę jednego z zawodników gości i sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę wykonywał Alexis Norambuena. Zawodnik Jagiellonii uderzył płaski i Siergiej Pareiko obronił nogami. W 28. minucie świetną okazję zaprzepaścił Jan Paweł Pawłowski, który nie trafił w światło bramki. W 37. minucie po dośrodkowaniu Dżalamidze w pole karne piłki nie sięgnął Gusić, a szkoda bo przy odrobinie szczęścia mógł podwyższyć.

Pierwszy strzał w drugiej połowie oddał Makuszewski. Zawodnik Jagi nie trafił jednak do bramki. W 64. minucie w polu karnym główkował Cwetan Genkow. Grzegorz Sandomierski wyłapał to uderzenie. Cztery minuty później Wisła wykonywała rzut wolny. Piłka trafiła do Kirma, który nie trafił w światło bramki. W 77. minucie świetnie interweniował Sandomierski, który obronił nogą strzał Ilieva. Kilka minut później bramkarza Jagiellonii próbował pokonać Lamey. Golkiper gospodarzy ponownie był na posterunku. Tak samo jak w 84. minucie kiedy to szczęścia próbował Kirm.

Jagiellonia Białystok -Wisła Kraków 1:0 (1:0). Bramka: Makuszewski 19.

Jagiellonia Białystok: 12. Grzegorz Sandomierski - 22. Rafał Grzyb (87, 23. Marko Ćetković), 3. Luka Gusić, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz, 18. Łukasz Tymiński, 5. Tomasz Bandrowski, 7. Maciej Makuszewski, 11. Nika Dzalamidze (46, 16. Luka Pejović) - 26. Jan Pawłowski (69, 47. Grzegorz Rasiak).

Wisła Kraków: 25. Sergei Pareiko - 31. Michael Lamey, 34. Alan Uryga, 15. Júnior Díaz, 13. Dragan Paljić - 19. Patryk Małecki (70, 77. Ivica Iliev), 28. Cezary Wilk, 16. Tomáš Jirsák, 45. Daniel Brud (62, 18. Cwetan Genkow), 17. Andraž Kirm - 20. Dudu Biton (76, 5. Maor Melikson).

Żółte kartki: Norambuena, Kupisz (Jagiellonia), Wilk, Pareiko, Díaz, Biton, Genkow, Lamey (Wisła).

Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).