Jagiellonia pokonała drużynę ze Słowacji

2012.02.01 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała dziś (1.02) w meczu sparingowym MFK Kosice 5:3 (2:0). Każdą bramkę dla żółto-czerwonych zdobył inny zawodnik. W spotkaniu z drużyną ze Słowacji testowany był zawodnik z Brazylii - Maycon Rodrigues Barbosa.
Fot: jagiellonia.pl
Marcin Burkhardt otworzył wynik meczu z MFK Kosice

Pierwszą groźną sytuację białostoczanie stworzyli w 11. minucie. Akcję skrzydłem przeprowadził Tomasz Kupisz. Pomocnik Jagi dośrodkował w pole karne, gdzie przewrotką uderzał Grzegorz Rasiak. Strzał Rasiaka minął cel. Goście odpowiedzieli w 25. minucie. Jednak piłka minęła cel. W 31. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Marcin Burkchardt strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza słowackiej drużyny. Chwilę później żółto-czerwoni mogli podwyższyć. Maciej Makuszewski dośrodkował w pole karne. Jednak Grzegorz Rasiak w dogodnej sytuacji nie sięgnął futbolówki. Tuż przed przerwą Jaga podwyższyła prowadzenie. Makuszewski dośrodkował wprost na głowę Rasiaka, który umieścił piłkę w siatce.

W przerwie szkoleniowcy dokonali czterech zmian. Chwilę po wznowieniu gry Tomasz Kupisz zagrał na 16 metr do Bartłomieja Grzelaka. Wprowadzony w przerwie napastnik podwyższył prowadzenie. Trzy minuty później było już 4:0. Nika Dżalamidze znalazł się w dogodnej sytuacji. Gruzin ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 60. minucie Marko Cetković skopiował akcję Dzalamidze i podwyższył na 5:0. Goście odpowiedzieli w 72. minucie i Tomasz Ptak musiał po raz pierwszy wyjmować piłkę z siatki. Chwilę później piłkarze MFK Kosice ponownie pokonali bramkarza Jagi.

Trenerzy Tomasz Hajto i Dariusz Dźwigała chcąc przećwiczyć schemat gry w osłabieniu zdjęli z boiska Lukę Pejovicia. W tym samym momencie drużyna ze Słowacji zdobyła trzecią bramkę. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną białostockiej drużyny 5:3.

Jagiellonia Białystok - MFK Košice 5:3 (2:0). Bramki dla Jagiellonii: Burkhardt 31, Rasiak 45, Grzelak 48, Dzalamidze 51, Ćetković 60.

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Tomasz Ptak - Maycon Rodrigues Barbosa, Thiago Cionek, Luka Gusić, Paweł Nowotka - Tomasz Kupisz, Łukasz Tymiński, Marcin Burkhardt, Maciej Makuszewski - Tomasz Frankowski, Grzegorz Rasiak. (II połowa) Tomasz Ptak - Maycon Rodrigues Barbosa, Thiago Cionek (64. Tomasz Porębski), Luka Gusić, Luka Pejović - Tomasz Kupisz (64. Jan Pawłowski), Łukasz Tymiński (64. Grzegorz Arłukowicz), Marko Ćetković, Nika Dzalamidze, Maciej Makuszewski (60. Ermin Seratlić) - Bartłomiej Grzelak.

Żółta kartka: Maciej Makuszewski (Jagiellonia).