Jagiellonia pokonała GKS Bełchatów

2011.10.22 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie GKS Bełchatów 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 66. minucie Tomasz Frankowski. Mecz poprzedzony był minutą ciszy upamiętniający śmierć kibica, który zginął w poprzednim tygodniu, podczas podróży do Krakowa.
Fot: jagiellonia.pl
Tomasz Frankowski (z lewej) zapewnił Jagiellonii trzy punkty

Goście stworzyli dogodną sytuację już w 7. minucie gry. Kamil Kosowski wrzucił w pole karne, a Tomasz Wróbel uderzył obok słupka. W odpowiedzi strzelał Jan Pawłowski. Jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

Jagiellonia powinna objąć prowadzenie w 12. minucie Marko Cetković doskonale zagrał do Tomasza Frankowskiego, który stanął oko w oko z golkiperem gości. "Franek" uderzył obok Sapeli, ale strzał minął również światło bramki. Chwilę później Rafał Grzyb ładnie podał do Pawłowskiego, a ten zmarnował dogodną sytuację. Obie drużyny nie stworzyły sobie więcej klarownych okazji i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona rozpoczęła się od strzału Cetkovicia, po którym piłka minimalnie minęła bramkę. W 56. minucie Kosowski uderzył z rzutu wolnego. Piłkę sparował Tomasz Ptak. W 66. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Tomasz Kupisz podał do Frankowskiego, który nie zmarnował dogodnej okazji.

Chwilę później Kupisz mógł zdobyć drugiego gola. Po strzale pomocnika Jagi piłka odbiła się od obrońcy i Sapela z trudem ją sparował. W odpowiedzi Kosowski strzelał z rzutu wolnego. Ptak jednak obronił.

W 81. minucie Frankowski mógł podwyższyć. Miał tylko przed sobą Sapelę, jednak naciskany przez Mate Lacica strzelił ponad bramką. GKS mógł wyrównać w 86. minucie. Strzał Marcina Żewłakowa nad poprzeczką przeniósł Ptak.

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 1:0 (0:0). Bramka: Frankowski 66.

Jagiellonia Białystok: 29. Tomasz Ptak - 17. Alexis Norambuena, 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Cionek, 16. Luka Pejović - 26. Jan Pawłowski (46, 31. Ermin Seratlić), 22. Rafał Grzyb, 11. Hermes, 23. Marko Ćetković (90, 30. Vladimír Kukoľ), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (90, 24. Tomasz Porębski).

GKS Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 2. Filip Modelski, 32. Maciej Szmatiuk, 14. Mate Lacić, 27. Zlatko Tanevski - 23. Tomasz Wróbel, 22. Grzegorz Fonfara, 3. Grzegorz Baran, 15. Miroslav Božok (82, 17. Grzegorz Kuświk), 11. Kamil Kosowski (76, 21. Marcin Żewłakow) - 20. Paweł Buzała (62, 9. Dawid Nowak).

Żółte kartki: Norambuena, Pejović (Jagiellonia), Wróbel, Baran, Božok (GKS).

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 3989.