Jagiellonia pokonała Młodą Jagiellonię

2012.07.28 00:00
Pierwszy zespół Jagiellonii Białystok rozegrał w piątek sparing z drużyną grającą w Młodej Ekstraklasie. Seniorzy wygrali w Pogorzałkach 6:0 (4:0). Po dwie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli Makuszewski i Tarnowski a po jednym trafieniu dołożyli Kupisz i Dzalamidze.
Fot: jagiellonia.net
Maciej Makuszewski strzelił dwie bramki

Pierwsza bramka padła już w 6. minucie. Po ładnej dwójkowej akcji Tomasza Frankowskiego z Maciejem Makuszewskim piłkę otrzymał Dzalamidze, który strzałem z za pola karnego pokonał Słowika. Przy drugim trafieniu duet Frankowski-Makuszewski znów perfekcyjnie rozpracował obronę rywali a strzelcem bramki był tym razem Tomasz Kupisz. Kolejne dwa trafienia dołożył Makuszewski i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 4:0. W 47. minucie Paweł Tarnowski po podaniu Adama Dźwigały strzelił piątą bramkę w tym spotkaniu. Zaledwie cztery minuty później ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 6:0.

Jagiellonia Białystok - Jagiellonia Białystok (ME) 6:0 (4:0). Bramki: Dzalamidze 6, Kupisz 21, Makuszewski 36, 38, Tarnowski 47, 51.

Jagiellonia: Baran - Modelski, Porębski (46. Gusić), Pazdan (46. Cionek), Pejović - Kupisz (46. Gajos), Grzyb (46. Tymiński, 73. Hajto), Bandrowski (46. Dźwigała), Makuszewski (46. Mackiewicz) - Dzalamidze - Frankowski (46. Tarnowski).

Jagiellonia (ME): Słowik (46. Skowron) - Hajto, Waszkiewicz, Pawlik, Zawadzki - Matulka, Kosiński, Gajos, Kądzior, Mackiewicz - Drażba. Grali również: Błoński, Obertacz, Szymański, Milewski, Jastrzębski, Kossyk, Czaczkowski.