Jagiellonia przegrała w Bełchatowie

2012.04.13 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała w meczu 26. kolejki z GKS-em Bełchatów 0:2 (0:2). Gospodarze wynik spotkania ustalili już w pierwszych siedmiu minutach spotkania.
Fot: jagiellonia.net
Kibice nie będą mieli dobrych wspomnień po meczu w Bełchatowie

Mecz świetni rozpoczął się dla gospodarzy. Już w drugiej minucie Marcin Żewłakow strzałem z ponad 25 metrów pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Minęło zaledwie pięć minut, a GKS prowadził już 2:0. Gapiostwo białostockiej defensywy wykorzystał Damian Zbozień i podwyższył stan rywalizacji.

Pierwszą groźną akcje Jagiellonia stworzyła w 18. minucie. Po uderzeniu z rzutu wolnego Ermina Seratlicia bramkarz GKS-u z trudem wybił piłkę. W kolejnych minutach oba zespoły próbowały strzałów z dystansu. Jednak bez efektu.

W 36. minucie Jagielllonia źle rozegrała rzut rożny i gospodarze wyszli z kontrą, która w ostatniej chwili przerwał Rafał Grzyb. W ostatnich minutach pierwszej połowy podwyższyć mógł jeszcze Jacek Popek. Jednak Sandomierski popisał się świetną interwencją.

W 48. minucie na bramkę głową uderzał Dawid Nowak. Na szczęście niecelnie. W odpowiedzi głową strzelał Grzegorz Rasiak. Piłka wylądował jednak w rękach Sapeli. W 63. minucie po rzucie rożnym obok bramki uderzał Zbozień, którego nie upilnował Luka Gusic. Chwilę później próbował Norambuena ale i tym razem Sapela nie dał się zaskoczyć.

W 81. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Nika Dżalamidze. Gruzin nie trafił jednak czysto w futbolówkę. Pięć minut później Jan Pawłowski przewrócił się w polu karnym ale zdaniem arbitra chciał wymusić rzut karny i został ukarany żółtą kartką.

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0). Bramki: Żewłakow 2, Zbozień 7.

GKS Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 2. Filip Modelski, 5. Damian Zbozień, 6. Szymon Sawala, 4. Jacek Popek - 23. Tomasz Wróbel, 3. Grzegorz Baran, 21. Marcin Żewłakow (90, 31. Paweł Giel), 15. Miroslav Božok, 16. Mateusz Mak (66, 20. Paweł Buzała) - 9. Dawid Nowak (90, 8. Michał Mak).

Jagiellonia Białystok: 12. Grzegorz Sandomierski - 22. Rafał Grzyb, 3. Luka Gusić (70, 26. Jan Pawłowski), 15. Thiago Cionek, 17. Alexis Norambuena - 7. Maciej Makuszewski, 18. Łukasz Tymiński, 5. Tomasz Bandrowski, 23. Marko Ćetković (46, 10. Marcin Burkhardt), 31. Ermin Seratlić (46, 11. Nika Dzalamidze) - 47. Grzegorz Rasiak.

Żółte kartki: Božok, Żewłakow (GKS) Cionek, Makuszewski, Pawłowski (Jagiellonia).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 2100.