Jagiellonia przegrała w Krakowie, pierwsza bramka Pawłowskiego

2011.10.15 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała z Wisłą Kraków 1:3 (0:0). Jedyną bramkę dla żółto-czerwonych zdobył Jan Pawłowski, który trafił do siatki w 57. minucie gry. Był to pierwszy gol młodego napastnika w Ekstraklasie.
Fot: jagiellonia.pl
Tomasz Frankowski nie strzelił bramki Wiśle

Jagiellonia miała świetną okazje już na początku meczu. Dobre uderzenie Jana Pawłowskiego obronił Sergei Pareiko. W odpowiedzi głową strzelał Gordon Bunoza. Uderzenie piłkarze Wisły było jednak niecelne. W 14. minucie Wisła mogła objąć prowadzenie. Uderzenie Tomasa Jiraska obronił Tomasz Ptak, do piłki dopadł Biton. Na szczęście dla Jagiellonii napastnik gospodarzy przestrzelił.

W 26. minucie Andrus Skerla stanął przed szansą zdobycia gola. Strzały Litwina zablokowali defensorzy Wisły/ dziesięć minut później Jagiellonia powinna objąć prowadzenie. W Polu karnym ewidentnie faulowany był Tomasz Kupisz. Jednak gwizdek Adama Lyczmańskiego milczał. Bilans szczęścia jest jednak równy zeru ponieważ w 37. minucie Nunez spudłował do pustej bramki.

W 58. minucie Jagiellonia zdobyła bramkę. Podanie Kupisza wykorzystał Pawłowski i wyprowadził żółto-czerwonych na prowadzenie. Wisła rzuciła się do odrabiania strat. Najpierw Iliev ograł Pejovicia i Cionka, następnie oddał strzał, który wybronił Ptak. Sześćdziesiąt sekund później Iliev wrzucił na główkę Bitona. Strzał Izraelczyka wybronił golkiper Jagi.

W 78. minucie piękną paradą popisał się Ptak, który wybronił strzał Cezarego Wilka. Dwie minuty później Wisła wyrównała. Gola dla Wisły zdobył Biton. Gospodarze poszli za ciosem i zdobyli dwie kolejne bramki. Najpierw Ptaka pokonał Cetan Genkow, który dobił strzał, a następnie do siatki trafił Andraż Kirm. Piłkarz Wisły pokonał golkipera Jagi strzałem z ponad 20 metrów. Jeszcze kupisz próbował zmniejszyć straty, ale jego strzał z rzutu wolnego minąl cel.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:1 (0:0).