Jagiellonia przegrała z Legią. Zadecydowały ostatnie minuty

2017.09.06 18:04
W środowe (6.09) popołudnie rozegrany został zaległy mecz 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Białostocka Jagiellonia podejmowała na wyjeździe Legię Warszawa i starcie to przegrała.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Przed młodymi graczami Jagiellonii Białystok jeszcze sporo pracy. Kompletnie nowy zespół udanie rozpoczął rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2017/2018 (zwycięstwa 3:0 z UKS-em SMS Łódź i 1:0 ze Stalą Rzeszów), ale później przyszedł tylko remis ze słabo prezentującą się Wisłą Płock i dwie porażki. Po przegranym spotkaniu w Kielcach z Koroną dzisiaj Żółto-Czerwoni nie przywieźli punktów z Warszawy, gdzie stoczyli mecz z miejscową Legią.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem potyczki i swoją wyższość udokumentowali zaledwie 120 sekund po pierwszym gwizdku sędziego. Wtedy to właśnie Błażeja Niezgodę pokonał Kacper Wełniak. Wynik 0:1 do przerwy wciąż jednak dawał nadzieję na korzystny rezultat końcowy, o czym podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki doskonale wiedzieli.

W 72. minucie Jagiellończycy – po tym jak drogę do siatki rywali znalazł Bartosz Bida – doprowadzili nawet do remisu, ale zmotywowani Legioniści, którzy wygrali trzy ostatnie edycje CLJ, w końcowych fragmentach spotkania wykazali się większym wyrachowaniem i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gole Mateusza Olejarka i Maksymiliana Sitka sprawiły, że 3 punkty zostały w stolicy, a Jagiellonia, notując drugą porażkę w sezonie, spadła w ligowej tabeli na 9. miejsce.

Kolejne spotkanie juniorzy starsi Jagiellonii rozegrają już w sobotę (9.09), kiedy to na własnym terenie podejmą znajdujący się w czołówce stawki Motor Lublin. Tego samego dnia MOSP Białystok stoczy wyjazdowy bój z Wisłą Kraków. W związku z reorganizacją rozgrywek utrzymanie w lidze da tylko i wyłącznie sześć pierwszych pozycji.

Aktualna tabela Centralnej Ligi Juniorów: Ściąga kibica. Pauzuje Ekstraklasa. Gra I, II i III liga, a także CLJ

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0)
Bramki: Kacper Wełniak 2, Mateusz Olejarka 84, Maksymilian Sitek 87 - Bartosz Bida 72