Jagiellonia przegrała z liderem

2011.11.18 00:00
Śląsk Wrocław wywiózł trzy punkty z Białegostoku. Podopieczni trenera Oresta Lenczyka ograli Jagiellonię 2:0 (0:0). Pierwszą bramkę zdobył w 72. minucie Jarosław Fojut, który pokonał Tomasza Ptaka uderzeniem głową. Drugiego gola strzelił Thiago Cionek. Brazylijczyk skierował piłkę do własnej bramki.
Fot: jagiellonia.pl
Sebastian Mila rozegral dobry mecz przeciwko Jagiellonii

W 3. minucie meczu Piotr Ćwielong rozegrał dobrą akcję z Sebastianem Milą. We wszystko wmieszał się Tomasz Ptak i wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później na bramkę strzelał Cristian Diaz, jednak bramkarz Jagi obronił. W 11. minucie Tomasz Kupisz dośrodkował w pole karne, a tam Frankowski główkował wysoko ponad bramką. W 23. minucie zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii. Ostatecznie futbolówka znalazła się w rękach Ptaka. Dziesięć minut później Dariusz Pietrasiak rozegrał piłkę z Milą, który zagrał do Ćwielonga. Napastnik Śląska uderzył z 13 metrów nad poprzeczką. W 42. minucie Mila doskonale zagrał do Diaza. Argentyńczyk został zablokowany w polu karnym. Chwilę później uderzył Rok Elsner. Piłka minęła jednak światło bramki.

W przerwie trener Czesław Michniewicz dokonał zmian. Za Hermesa i Lukę Pejovicia weszli Grzegorz Arłukowicz i Ermin Seratlić. Pierwszą groźną akcję stworzyli goście. Ćwielong zagrał w pole karne, a tam Diaz uderzył w kierunku bramki. Piłka po strzale napastnika Śląska minęła cel o kilka centymetrów. W 60. minucie strzelał Mila. Jego uderzenie zablokowali piłkarze Jagiellonii. W 67. minucie Mila wykonywał rzut wolny. Piłka trafiła do Pietrasiaka, który strzelił w kierunku bramki. Futbolówkę sparował Ptak. W 72. minucie Śląsk objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili, Jarosław Fojut po błędzie Ptaka głową skierował futbolówkę do siatki. Kilka minut później Jaga mogła wyrównać, ale Jan Pawłowski w dogodnej sytuacji uderzył niecelnie. W odpowiedzi głową strzelał Fojut. Bramkarz gospodarzy był na posterunku. W 86. minucie na bramkę żółto-czerwonych strzelał Przemysław Kaźmierczak. Jego uderzenie wybronił Ptak. Po chwili ten sam piłkarz znów próbował pokonać golkipera Jagi, ale i tym razem Ptak wyszedł obronną ręka z tej sytuacji. W 90. minucie był jednak bezradny, gdy po dośrodkowaniu Waldemar Soboty Thiago Cionek skierował futbolówkę do własnej bramki.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0).