Jagiellonia przegrała z mistrzem Kosowa

2021.01.18 17:22
Przebywająca na zgrupowaniu w tureckim Belek Jagiellonia stoczyła w poniedziałek (18.01) kolejny mecz sparingowy. Żółto-Czerwoni w swej trzeciej grze kontrolnej doznali pierwszej porażki. Podopieczni Bogdana Zająca przegrali z KF Ballkani.

W trakcie zimowych przygotowań do kolejnej części sezonu Jagiellonia najpierw ograła Zagłębie Lubin (2:1), a następnie ekipie z północno-wschodniej Polski nie sprostał Radnicki Nis (3:0). W następnym sparingowym pojedynku, z KF Ballkani, tym razem to Duma Podlasia opuściła boisko w roli drużyny pokonanej. Mistrzowie Kosowa wygrali z Jagą 2:1.

Podczas gier kontrolnych wynik nie jest jednak tak istotny jak sama gra. A ta momentami, zwłaszcza w wykonaniu Cernycha, wyglądała całkiem przyzwoicie, choć trzeba przyznać, że i przeciwnicy przed przerwą nie próżnowali, w efekcie czego pierwsza część meczu mogła się podobać. Mimo tego, że oba zespoły miały okazje do zdobycia gola, to jednak w ciągu 45 minut rywalizacji piłka do siatki nie wpadła.

Większą skutecznością piłkarze popisali się za to po zmianie stron. Wprawdzie zaraz po wznowieniu gry Puljić zmarnował doskonałą szansę na objęcie prowadzenia, lecz już niedługo później Żółto-Czerwoni i tak cieszyli się z trafienia. W 55. minucie bramkarza rywali, pięknym strzałem zza pola karnego, pokonał bowiem Fedor Cernych. Asystę zaliczył Kris Twardek.

Mniej więcej po godzinie zmagań Bogdan Zając zdecydował się zdjąć z boiska Tiru, Puljicia, Cernycha, Wdowika, Olszewskiego i Romanczuka, a w ich miejsce pojawili się Gierach, Majsterek, Orpik, Kwiecień, Bortniczuk oraz jeden z zawodników testowanych. Po tych roszadach szyki defensywne Dumy Podlasia nie były już tak szczelne. W 70. minucie piłkę do siatki białostoczan, po rękach łotewskiego golkipera, umieścił bowiem Armend Thaqi, natomiast po chwili wyczyn swego kolegi powtórzył Arber Prekazi. Zaraz po rozpoczęciu gry od środka ekipę trenowaną przez Bogdana Zając przed utratą trzeciego gola uchronił Steinbors, po czym do ataków przystąpili Jagiellończycy. Niestety Podlasianom do remisu doprowadzić się nie udało.

Przypomnijmy, że Jagiellonia z KF Ballkani mierzyła się również przed rokiem. Wtedy sparingowe starcie zakończyło się wynikiem 3:3.

Jagiellonia Białystok - KF Ballkani 1:2 (0:0)
Bramki: Fedor Cernych 55 - Armend Thaqi 70, Arber Prekazi 73

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński (46' Pavels Steinbors) - Paweł Olszewski (61' Paweł Gierach), Ivan Runje (46' Błażej Augustyn), Bogdan Tiru (61' Jan Majsterek), Bartłomiej Wdowik (61' zawodnik testowany) - Mateusz Wyjadłowski (46' Kris Twardek), Ariel Borysiuk (46' Martin Pospisil), Taras Romanczuk (61' Bartosz Kwiecień), Fernan Lopez (46' Kamil Wojtkowski), Fedor Cernych (61' Jakub Orpik) - Jakov Puljić (61' Maciej Bortniczuk)

KF Ballkani: Kenan Haxhihamza (46' Flamur Gashi) - Armend Thaqi (80' Edi Maksutaj), Visar Berisha (46' Egzon Sinani), Bajram Jashanica (53' Arber Prekazi), Arber Potoku (80' Arbnor Halitjaha) - Ermal Krasniqi, Diar Miftaraj, Blend Baftiu (71' zawodnik nieznany), Meriton Korenica (46' Arber Shala), Arber Hoxha (63' Ramiz Bytyqi) - Mirlind Daku