Jagiellonia przegrała z Zagłębiem

2012.04.02 00:00
W rozegranym dziś spotkaniu Zagłębie Lubin pokonało Jagiellonię Białystok 2:1 (1:0). Jedyną bramkę dla żółto-czerwonych zdobył w 72. minucie Tomasz Porębski. Dla gospodarzy trafiał Szymon Pawłowski w 9. i 54. minucie.
Fot: jagiellonia.pl
Szymon Pawłowski zapewnił trzy punkty dla Zagłębia Lubin

W 7. minucie Tomasz Kupisz oddał strzał z 18 metra, który zablokowali obrońcy Zagłębia. Dwie minuty później gospodarze objęli prowadzenie. Darvydas Sernas zagrał do Szymona Pawłowskiego. Piłkarz z Lubina ograł Tomasza Porębskiego i pokonał wychodzącego z bramki Grzegorza Sandomierskiego. W 17. minucie Patryk Rachwał musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Ivan Hodur. Chwilę później na bramkę gospodarzy strzelał Marcin Burkchardt. Piłkę odbił Aleksander Ptak.

W 29. minucie Maciej Makuszewski zagrał w pole karne, gdzie Burkchardt minął się z futbolówką.W 37. minucie Thiago Cionek stracił piłkę. Na szczęście Pawłowski poślizgnął się w polu karnym. Chwilę późnej Sernas zmarnował okazję sam na sam z Sandomierskim. Minutę póżnej Elton Lira nie trafił w światło bramki w dogodnej sytuacji. W 45. minucie po podaniu Makuszewskiego Kupisz uderzył zbyt lekko aby pokonać Ptaka.

W 49. minucie Tomasz Bandrowski zablokował strzał Pawłowskiego. Chwilę później naciskany przez Cionka Sernas oddaj strzał, który broni Sandomierski. W 54. minucie Pawłowski podwyższył prowadzenie dla gospodarzy. W 60. minucie Adam Banaś zagrał do Pawłowskiego, który ograł Pejovicia i uderzył po krótkim rogu. Sandomierski był jednak na posterunku.

W 65. Marko Cetkovicia uderza technicznie. Ptak obronił ten strzał. Dwie minuty później strzela Tomasz Porebski i ponownie broni golkiper Zagłębia. W 72. minucie Jagiellonia zdobyła kontaktowego gola. Z rzutu rożnego na krótki słupek dośrodkowuje Kupisz i Porębski głową pokonuje Ptaka. Jeszcze w ostatnich minutach białostoczanie próbowali wyrównać ale Zagłębie broniło się skutecznie i trzy punkty zostały w Lubinie.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0). Bramki: Pawłowski 9, 54 - Porębski 72.

Zagłębie: 30. Aleksander Ptak - 4. Paweł Widanow, 5. Adam Banaś, 3. Csaba Horváth, 2. Costa Nhamoinesu - 23. Szymon Pawłowski, 7. Jiří Bílek, 81. Patryk Rachwał (17, 8. Ivan Hodúr), 25. Łukasz Hanzel, 6. Élton Lira (46, 19. Maciej Małkowski) - 9. Darvydas Šernas (90, 11. Arkadiusz Woźniak).

Jagiellonia: 12. Grzegorz Sandomierski - 17. Alexis Norambuena, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Cionek, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 22. Rafał Grzyb (89, 31. Ermin Seratlić), 5. Tomasz Bandrowski, 10. Marcin Burkhardt (62, 23. Marko Ćetković), 11. Nika Dzalamidze (46, 47. Grzegorz Rasiak) - 7. Maciej Makuszewski.

Żółte kartki: Hanzel (Zagłębie), Bandrowski, Makuszewski, Porębski (Jagiellonia).

Sędziował: Robert Małek (Zabrze).

Widzów: 6127.